Přejít k hlavnímu obsahu
Umění patří do ulic i našich životů a na jeho podporu musíme udělat maximum | Foto: Jakub Červinka
Umění patří do ulic i našich životů a na jeho podporu musíme udělat maximum | Foto: Jakub Červinka
redakce -

Zahraj si na pouličním festivalu Praha Žije Hudbou

Jako jeden z prvních festivalů se po měsících kulturního půstu uskuteční 25. až 27. června pouliční festival Praha Žije Hudbou. Do třídenního programu se zapojila řada profesionálních hudebníků i buskerů. V pražských ulicích tak vystoupí například Lenka Dusilová, Zrní, Mucha, Circus Brothers, Brass Avenue, Kittchen, Dušan Marko, Tomáš Karlík, Tygroo a celá řada dalších. Chcete-li se stát součástí programu taky, přihlaste se do 15. června.

Festival Praha Žije Hudbou letos vstoupí i do on-line prostoru. Několikahodinový blok vysílaný on-line je věnovaný dalším pražským festivalům, které postihla koronavirová krize a nemohly se letos na jaře uskutečnit. Festivaly Pražské jaro, Khamoro, United Islands, Mladí ladí jazz a Žižkovská noc tak ovlivní dramaturgii sobotního programu. Vystoupí například Bennewitzovo kvarteto, David Kraus & Gipsy Brothers, Zrní nebo Ochepovsky Project. Zástupci těchto festivalů se společně s představiteli pražského magistrátu, Ministerstva kultury a některých iniciativ na podporu živé kultury zúčastní závěrečné panelové diskuse věnované současné situaci hudebních akcí i postavení kultury ve společnosti. „Festival Praha Žije Hudbou jsme zakládali s heslem 'Umění patří do ulic'. Letos k němu přidáváme 'umění patří do našich životů' a na jeho podporu musíme udělat maximum,“ vysvětluje za pořadatele festivalu Jan Gregar.

Ve svém pátém ročníku festival promění na tři desítky míst v centru Prahy v malé scény pod širým nebem. Veškerý program je zdarma, respektive za dobrovolné příspěvky do klobouku. Celý festival opět probíhá pod dohledem Uličníka, který je symbolem festivalu a svobodného uměleckého vystupování v ulicích Prahy.

Tagy Praha Žije Hudbou

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY