Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.07.2016 - 00:01

Humbuckery Seymour Duncan Saturday Night Special

Kalifornský výrobce snímačů a efektů Seymour Duncan rozšiřuje své nabídkové portfolio o zbrusu novou dvojici kytarových humbuckerů nesoucích označení Saturday Night Special. Krkové i kobylkové modely využívají magnetů Alnico 4 a svým charakterem evokují sound snímačů ze sedmdesátých let s nadstavbou v podobě silnějšího výstupu, minimálního brumu a mikrofoničnosti a flexibility zapojení cívek.

Kobylková varianta se svým výstupním odporem 9.75 kOhm pohybuje mezi vintage snímači z padesátých let a moderními humbuckery. Na rozdíl od starších modelů, ale novinka disponuje agresivnějším zvukem s precizním podáním detailů a oproti moderním nadupaným high gain snímačům poskytuje větší dynamiku bez přehnané komprese.

Krková verze s decentnějším výstupem 7.9 kOhm má oproti kobylkovému snímači lehce posíleno výškové pásmo, takže zkreslený zvuk je dostatečně průrazný s konkrétními basy a čisté zvuky mají stále hřejivý a velmi muzikální charakter bez nasálních středů.

Snímače jsou vyráběny v kalifornské centrále společnosti na původním navíjecím stroji (Leesona), jenž byl součástí výbavy dílen v Kalamazoo, kde v padesátých letech Gibson soustředil výrobu legendárních PAF humbuckerů. Díky čtyřžílovým výstupům lze cívky obou modelů zapojit sériově i paralelně, obrátit fázi nebo je rozepínat pro dosažení více singlového soundu.

Humbuckery Seymour Duncan Saturday Night Special budou dostupné jak v odkrytých variantách s černými nebo zebra cívkami, tak i s kovovými kryty v klasickém nebo zlatém chromu. Výrobce nabízí jak samostatné snímače (cca 105, 125 a 129 dolarů podle designové verze), tak i sety v cenách 209, 249 a 259 dolarů.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY