Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.02.2020 - 00:01

Humbuckery Seymour Duncan Psyclone

Po modelech Vintage a Hot přichází kalifornský výrobce snímačů Seymour Duncan s klasickou verzí humbuckerů Psyclone, nabízejících zvuk legendárních humbuckerů Filter'Tron, kterými od poloviny padesátých let osazovala své kytary firma Gretsch a poté tento systém využívaly i značky Fender, Reverend, Cort apod.

Na rozdíl od původních Filter'Tronů, navržených v roce 1954 Rayem Buttsem pro kytaristu Cheta Atkinse, mají novinky z dílen Seymour Duncan rozměry standardních humbuckerů, takže v případě upgradu nástroje lze těmito modely bez problémů nahradit klasicky koncipované dvoucívkové snímače. Díky trojúhelníkovým úchytům je možné Psyclony namontovat i do kytar se snímači DiMarzio zapuštěnými přímo do korpusových šachet.

SD Psyclone jsou osazeny masivními magnety ze slitiny Alnico V poskytující hřejivé a muzikální podání zvuku a středně silný výstup zajišťuje přehlednou projekci bez nežádoucího slévání jednotlivých tónů. Odpor se u krkového typu pohybuje na hodnotě 7.2 kOhm a kobylková verze má lehce posílený signál (8.19 kOhm).

Na výběr je niklované nebo zlatě chromované provedení krytů. Čtyřvodičová kabeláž nabízí jak sériové zapojení cívek, tak jejich rozepnutí, decentněji znějící paralelní režim či obrácení fáze. Humbuckery Seymour Duncan Psyclone uvítají především hráči rockabilly, blues, country nebo tradičnějších forem rock and rollu, nicméně svou práci zastanou i v jiných stylech. Cena samostatných snímačů byla nastavena pod hranici 140 dolarů, set vyjde na cca 265 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Psyclone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY