Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 20.09.2020 - 00:01

Humbuckery Seymour Duncan Jupiter Rails Wes Hauch

V loňském roce uvedl na trh Custom Shop firmy Seymour Duncan sedmistrunnou verzi kobylkového humbuckeru Jupiter 7, navrženého podle specifikací kytaristy Wese Hauche, bývalého člena deathmetalových The Faceless. Nyní se spolupráce značky a hráče, jehož služeb využívá např. Devin Townsend, oregonské instrumentální trio Alluvial a dříve také deathcoreová kapela Thy Art Is Murder, otiskla v dvojici nových humbuckerů Jupiter Rails, určených pro šestistrunné nástroje.

Stejně jako u „sedmičkového“ Jupiteru vyžadoval Hauche u nového kobylkového snímače agresivní zvukový charakter, výrazný projev v pásmech vyšších středů a nadstandardně silný výstup, ovšem se zachováním maximální čistoty a přehlednosti tónu. Obdobný témbr nabízí i krková varianta s lehce upozaděnými basy a kultivovanějším projevem.

Oba pasivní snímače jsou místo tradičních pólových nástavců osazeny dvojicí kolejnic z nerezové oceli (podobně jako starší modely značky Bill Lawrence) a jádro tvoří keramický magnet kombinovaný se speciálním vinutím, dodávajícím výslednému zvuku potřebnou brilanci a vyváženou projekci jednotlivých strun.

Kobylková verze disponující odporem 14.27 kOhm i krkové provedení s odporem 8.02 kOhm má čtyřžílovou kabeláž, takže kromě sériového či paralelního režimu nebo rozepínání cívek lze využít také obrácení fáze. Výrobce myslel i na vlastníky kytar se snímači montovanými přímo do masivu korpusu a zmenšil úchyty nosné základny, takže Jupitery je možno bez problémů usadit i do nástrojů s šachtami uzpůsobenými pro snímače DiMarzio apod.

Signované humbuckery Seymour Duncan Jupiter Rails jsou dostupné v klasickém černém provedení a v obchodech by měly být k dostání jak samostatné snímače (shodně cca 129 dolarů), tak i finančně výhodnější set s oficiální cenovkou 249 dolarů. Druhé přiložené video se skladbou Colony z repertoáru Alluvial demonstruje, proč je Wes Hauch jedním z nejvyhledávanějších sidemanů současné metalové scény.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Jupiter Rails
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY