Přejít k hlavnímu obsahu
Flamengo Reunion. | Foto: Jiří Rolník
Flamengo Reunion. | Foto: Jiří Rolník
redakce -

Hold legendě: Film Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50

Loňské oslavy půlstoletí od vydání legendárního alba Kuře v hodinkách o nic méně legendární kapely Flamengo rezonují i v roce letošním. Zásadním dílem k tomu opět přispívá „omlazené“ Flamengo, které pod názvem Flamengo Reunion Session a v sestavě s původními členy Vladimírem „Gumou“ Kulhánkem a Pavlem Fořtem stojí společně s Českou televizí a koproducentkou Petrou Macháčkovou za vznikem unikátního hudebního filmu v režii Michala Rákosníka Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50! Ten navazuje na loňské vydání alba Live i speciální koncerty k padesátinám „Kuřete“ a nabízí zajímavou kombinaci dokumentu o vzniku zásadního alba českého rocku a záznamu koncertu pokračovatelů původního Flamenga. Na premiéru filmu se mohou fanoušci těšit ve čtvrtek 21. dubna ve 20:40 na ČT art.

Rocková skupina Flamengo nahrála album Kuře v hodinkách na přelomu let 1971 a 1972. Členové kapely Ivan Khunt, Vladimír Mišík, Vladimír „Guma“ Kulhánek, Pavel Fořt, Jaroslav „Erno“ Šedivý a Jan Kubík v té době rozhodně netušili, že stojí u zrodu zcela výjimečného a v budoucnu vysoce ceněného hudebního projektu. Skladby pro tuto desku až na jednu výjimku (Stále dál), otextoval o generaci starší, ale pro věc dokonalý básník Josef Kainar, výtečná muzika vznikla kompletně uvnitř Flamenga.

Kapela se bohužel rozpadla záhy po vydání LP debutu na jaře roku 1972. Při reedici mezitím již legendárního alba v roce 2012 bylo Flamengo na krátký čas obnoveno a jen pro tu příležitost skupina odehrála společně s Mišíkovým Etc. několik vystoupení. Definitivní návrat na hudební scénu pak zažilo omlazené Flamengo na jaře 2021, kdy začalo vystupovat pod názvem Flamengo Reunion Session. Dnes hraje v sestavě Vladimír „Guma“ Kulhánek, Pavel Fořt, Jan Holeček, Jiří „Zelí“ Zelenka a Vladimír „Boryš“ Secký. V loňském roce kapela oslavila padesát let od vydání Kuřete v hodinkách speciálními koncerty a vydáním koncertního alba Live u společnosti Supraphon.

K tomu byl natočen nový hudební film Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50. Tento dokument nechává diváky nahlédnout na vznik alba a jeho legendární osudy prostřednictvím vyprávění jednotlivých členů kapely. Kromě výše jmenovaných muzikantů přidali své vzpomínky na tehdejší dobu i další důležití protagonisté, třeba Vladimír Mišík, Karel Kahovec či mistr zvuku Petr Kocfelda.

Film režiséra Michala Rákosníka Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50, který uvede ČT art v premiéře 21. dubna ve 20:40, je zajímavou kombinací důležitého dokumentu a záznamu výborného živého vystoupení z roku 2022, to vše na téma zcela přelomového alba české rockové scény.

Další aktuality z tábora Flamengo Reunion Session, termíny koncertů…atd. najdete na oficiálním facebookovém profilu nebo na webu kapely.

 

Tagy hudební film Flamengo Reunion Kuře v hodinkách

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY