Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

High-gainový distortion Engl Powerball EP645

Pro kytaristy, kteří si oblíbili high-gainové zkreslení aparátů Engl, připravil německý výrobce pedál Powerball EP645, jenž přináší zvuk inspirovaný kanálem Lead 2, integrovaným v druhé generaci celolampového zesilovače Poweball E645II.

Plně analogový zkreslovací obvod je ovládán potenciometry gainu, hlasitosti a speciálně kalibrovaných třípásmových aktivních korekcí se zdvihem +- 7.5 dB, díky nimž efekt poskytuje poměrně širokou škálu zvuků a svou práci zastane s nástroji osazenými různými typy snímačů.

Výstup má dostatečnou rezervu, takže krabičku lze použít také jako preamp zapojený přímo do rackového koncového stupně nebo returnu ef. smyčky kytarového zesilovače. Přepínání je řešeno v režimu true bypass, obvod ve vypnutém stavu tedy nijak neovlivňuje průchozí signál a charakter nástroje.

Na přední straně bytelného šasi z ocelového plechu je kromě vstupu pro 9V adapter umístěna i paralelní výstupní zdířka, pomocí níž lze krmit napětím i další efekty z řetězce. Krabičku s proudovým odběrem 18 mA není možno napájet baterií – podle slov výrobce z ekologických důvodů. Cena distortionu Powerball EP645 by se měla na českém trhu pohybovat pod hranicí 4700 Kč.

Tagy engl Engl Powerball EP645

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY