Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.01.2016 - 00:01

High-end karta PreSonus Studio 192 Mobile s USB 3.0

Profesionální řada zvukových karet PreSonus Studio má nový přírůstek v podobě modelu Studio 192 Mobile, který si zachovává stejnou zvukovou kvalitu a uživatelskou variabilitu jako jeho předchůdce Studio 192. Na rozdíl od svého většího sourozence v rackovém formátu 1U disponuje novinka kompaktnějšími rozměry, což uvítají především muzikanti a zvukaři, kteří nahrávací techniku používají i v terénu.

Karta umožňuje využití až 22 vstupů (4x analog, 18x digital) a 26 výstupů při frekvenci 48 kHz nebo 14 vstupů a 8 výstupů při 192 kHz. Každý kanál je připraven pro spolupráci s pluginem Studio Live Fat Channel se sofistikovanou parametrickou ekvalizací a dynamickým processingem a také pro dokonalý monitoring s nulovou latencí.

Na přední straně najdeme dvojici mikrofonních a nástrojových XLR/jack konektorů se špičkovými předzesilovači XMAX Class A, přehledný displej s data encoderem, šipkami pro posun v menu a aktivačními tlačítky phantomového napájení a funkce Cue. Následuje šest řad indikačních diod, masivní potenciometr celkové hlasitosti a výstup na sluchátka s vlastním ovladačem úrovně.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro další dva analogové vstupy, šestici výstupů, In a Out S/PDIF, ADAT Optical (až 16 kanálů v každém směru, pomocí čtyř fyzických portů), USB 3.0, Word Clock a zdířku napájecího 12V adaptéru. Samozřejmostí je integrace s aplikací Presonus Studio One DAW, dálkové ovládání XMAX předzesilovačů díky softwaru UC Surface pro iPad, PC a Mac nebo rozšíření možností pomocí externího ADDA převodníku DigiMax DP88.

PreSonus Studio 192 Mobile je špičkovým zástupcem flexibilních USB karet s nadstandardně řešeným monitoringem, kterou lze využít nejen ve formě audio rozhraní, ale také jako hlavní řídící jednotku hudebního studia. Novinka bude dodávána společně se softwarem Studio One Artist 3 a její cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 600 dolarů.

Tagy Presonus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY