Přejít k hlavnímu obsahu
Dweezil Zappa
Dweezil Zappa
redakce - Po, 20.05.2013 - 00:01

Dweezil Zappa: S první kytarou jsem si vůbec nevěděl rady

Žádný muzikant určitě nezapomene na den, kdy vzal poprvé do ruky kytaru a opřel se do strun. Jak na takový moment ale vzpomínají hrdinové rocku, jazzu, blues nebo metalu, pro které se tenhle nástroj stal součástí jejich osobnosti? Přinášíme šestý díl našeho seriálu, kde se o svou vzpomínku podělili Dweezil Zappa nebo "bondovec" Vic Flick.

Dweezil Zappa – Brzký dar

"Fender Music Master, byla něco jako Fender Duo Sonic. Dostal jsem ji, když mi bylo šest, a vůbec jsem nevěděl, co s ní mám dělat. Vážně jsem se do toho pustil až ve dvanácti."

Vic Flick (tvůrce melodie k filmu James Bond) – Tank Attack!

"Moje první kytara byla malá Gibson Kalamazoo, koupil jsem ji v roce 1949 za deset dolarů. Bylo dobrý na ni hrát jen s pomocí mikrofonu, co mají k dispozici velitelé tanků – přes rádio to znělo skoro jako kytara. Nikdy jsem nelitoval toho, že jsem ji vyměnil za banjo!"

Mike Mushok (Staind) – Postgrungeový Elvis

"Řekl bych, že moje první kapela byla akustická Yamaha. Bylo mi sedm nebo osm a dostal jsem ji od rodičů k Vánocům. Docela si ale při předávání ze mě vystřelili, protože mi věnovali jen prázdný pouzdro a já se z toho rozbulil. Pak se nade mnou smilovali a konečně jsem ji měl v rukou. Jenže já chtěl bejt jako Elvis. Zavěsil jsem si ji na přezky od opasku, čímž jsem ji kompletně zničil, protože jsem ji kvůli tomu vydlabal dlátem. Tak jsem se rozbulil znovu."

Tommy Shannon (Stevie Ray Vaughan) – Bílý jaguár

"Bylo mi patnáct a celé léto jsem myl nádobí, abych si mohl koupit svoji první kytaru Fender. Byl to krásný bílý Jaguar a já ji k smrti miloval."

Zdroj: MusicRadar

Tommy Shannon Vic Flick Mike Mushok
Tagy První kytara humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY