Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.07.2022 - 08:00

Herečka Brie Larson a první relic verze Fenderu Acoustasonic

Dnes populární relic provedení, tedy patinovaná povrchová úprava kytar, se týká především nástrojů, jejichž kořeny sahají do padesátých a šedesátých let, či modelů, které jsou těmito vintage edicemi alespoň částečně inspirovány. Ale samozřejmě existují i výjimky. Jednou z nich je první oficiální relic verze moderního hybridního Fenderu Acoustasonic Stratocaster, který si objednala hollywoodská herečka a zpěvačka Brie Larson.

Držitelka Zlatého glóbu za nejlepší ženský herecký výkon v dramatu Room (2019) a představitelka postavy Carol Danvers (Captain Marvel) ve filmech Captain Marvel (2019), Avengers: Endgame (2019) a také připravovaném snímku The Marvels, ovšem nezůstala pouze u požadavku klasického patinování, které tento Strat vizuálně posunuje mezi nástroje, jež ležely půlstoletí někde na půdě, ale vyžádala si i nový pickguard.

Ten připomíná řešení použité u akustických Gibsonů Humminbird, ale v luxusnějším vintage provedení doplněném hereččinými iniciálami. Konkrétní Acoustasonic Stratocaster si můžete prohlédnout na prvním přiloženém záznamu a zároveň posoudit i hráčské a pěvecké kvality Brie Larson, která u labelu Casablanca vydala v roce 2005 zatím své jediné sólové album Finally Out Of P.E. (viz druhé video).

Tagy Fender Fender Acoustasonic Stratocaster Brie Larson

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY