Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Guitar Universe 4.0: první společný jam Wyldea a Petrucciho

Na letošní čtvrtý ročník akce Guitar Universe, konané v prostorách floridského čtyřhvězdičkového hotelu W Fort Lauderdale, pozval kytarista John Petrucci kromě Tosina Abasiho, Guthrieho Govana, Lari Basilio, Tima Hensona, Oly Endglunda, Fredricka Akessona, Jasona Richardsona a dalších kytaristů a kytaristek také speciálního hosta Zakka Wyldea, s nímž hlavní protagonista vůbec poprvé absolvoval na pódiu společný jam session. Oba muzikanti spojili svům um a erudici v prodlouženém provedení skladby Suicide Messiah od Black Label Society.

A Petrucciho tip na výrazná sóla? „Vždycky jsem při svých sólech kladl důraz na melodickou stránku věci. Ty velké, epické melodie vycházejí z vlivů, jako jsou Pink Floyd, Journey, Marillion ... kapely, jejichž kytarové party jsou prostě vzletné. Důležitá součást mého tónu je stereo delay s tečkovaným osminovým patternem nebo jednou stranou nastavenou např. na 600 ms a druhou třeba na 300 milisekund. Kdykoli uslyšíte moje sólo, je tam tento typ delaye,“ říká Petrucci.

Tagy John Petrucci Zakk Wylde

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY