Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.08.2021 - 00:01

Godin Summit Classic HT s elektronikou H.D.R.

Firma Godin Guitars zařadila do svého portfolia flexibilní model el. kytary s označením Summit Classic HT, jejíž konstrukce je sice inspirována tradičním Les Paulem, ale na rozdíl od něj nabízí díky aktivnímu obvodu H.D.R. (High Definition Revoicer) širší paletu zvuků. Možnosti tohoto patentovaného přepínatelného systému definuje výrobce slovy „jako mít dvě sady snímačů na jedné kytaře“.

Korpus s rezonančními dutinami je vyroben z kanadské lípy, těžené v oblastech Laurentské vysočiny, lemující levý břeh řeky sv. Vavřince a navazující na americké horské pásmo Adirondack, které dalo jméno také ceněnému smrkovému dřevu často používanému pro horní ozvučné desky akustických kytar. Velmi lehký a zároveň nadstandardně rezonanční základ těla doplňuje bombírovaný javorový top ze stříbrolistého javoru, jenž tónu dodává větší brilanci a konkrétnější atak.

Ze stejného materiálu jako top je postaven i lepený krk s kulatějším profilem, kombinovaný s palisandrovým hmatníkem o radisu 12 palců, osazeným 22 středně silnými pražci, perleťovými pozičními značkami a nultým pražcem firmy Graph Tech širokým cca 42.9 mm. Gibsonovská konstrukce nástroje napovídá, že menzura činí 24.75 palců.

Přímo do korpusu je uchycena dvojice humbuckerů Custom Godin – kobylková verze je v designovém provedení zebra, zatímco kobylkový typ má klasickou černou úpravu krytů cívek, ovládání obstarává třípolohový switch a potenciometry společné hlasitosti plus tónové clony, zapuštěnými do korpusového topu. Zmíněný aktivní systém High Definition Revoicer je aktivován malým tlačítkem umístěným ve vyfrézované prohlubni blízko korekčního ovladače.

Ve stylu Les Paulu se nese i hardware tvořený struníkem stopbar, pevnou kobylkou tune-o-matic a celokovovými ladicími strojky s optimalizovaným převodovým poměrem 18:1 pro struny EAD a 26:1 pro struny GHE. Godin Summit Classic HT je dostupný v barvách Trans White a Havana Brown za cenu nastavenou těsně pod hranicí 1100 dolarů včetně kvalitního gig bagu.

Tagy Godin Godin Summit Classic HT
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY