Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibsony LP Standard 50s a 60s Hand Select AAA Exclusive

Gibson přidává do edice Exclusive dvojici kytar s označením Les Paul Standard 50s a 60s Hand Select AAA. Z číslovek v názvu obou modelů je patrné, že nástroje ctí konstrukci klasických předloh z tzv. zlaté éry, tedy z období padesátých a šedesátých let, zatímco druhá část názvu odkazuje na ručně vybírané javorové topy s výraznou a symetrickou plamínkovou kresbou, podpořenou nadčasovými burstovými laky.

Společnými rysy jsou mahagonové krky i základny korpusu, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců, 22 pražců medium jumbo, lichoběžníkové akrylátové poziční značky z akrylátu, ořech Graph Tech široký 43 mm, logo z pravé perleti, pevná kobylka tune-o-matic ABR-1, hliníkový struník stopbar  a samozřejmě menzura s délkou 24.75 palců.

Varianta LP Standard 50s HS AAA nabízí masivnější profil krku Vintage 50s, ladicí mechaniky Vintage Deluxe s plastovými rondely, rytky potenciometrů typu Gold Top Hats, krkový snímač BurstBucker 1 doplněný kobylkovým humbucker BurstBucker 2 (oba s magnety Alnico 2) a klasickou elektronikou s kondenzátory Orange Drop. Hardware dostal stejně jako druhý model niklovaný povrch.

LP Standard 60s HS AAA se odlišuje subtilnějším krkovým profilem Slim Taper, celokovovými ladicími strojky Grover Rotomatic, krytkami potenciometrů Gold Top Hats / Silver Reflectors + Pointers a také snímači (magnety Alnico 5), sestávajícími z kobylkového humbuckeru BurstBucker 61T a jeho krkové obdoby BurstBucker 61R.

Gibson Les Paul Standard 50s Hand Select AAA Exclusive v transparentních úpravách Heritage Cherry Sunburst či Tobacco Burst i verze LP 60s Hand Select AAA Exclusive v odstínech Iced Tea a Bourbon Burst dostaly samozřejmě nitrocelulózový finiš, umožňující dřevu dýchat a přirozené dozrávat. Oficiální cena byla nastavena shodně těsně pod hranicí 2900 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů atd. Přiložené video demonstruje starší příbuzné modely z minulého roku.

Tagy Gibson Gibson Les Paul Standard 50s Hand Select AAA Exclusive Gibson Les Paul Standard 60s Hand Select AAA Exclusive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY