Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.08.2018 - 00:01

Gibson Tak Matsumoto LP Standard 2018

Rockové duo B'z, jehož členem je i japonský kytarista, skladatel, producent a držitel ocenění Grammy Tak Matsumoto, letos slaví 30 let od svého vzniku. V rámci tohoto výročí se značka Gibson rozhodla reinkarnovat signovanou sérii nástrojů, které podle Matsumotových specifikací uvedl před téměř 20 lety na trh firemní Custom Shop ve formě limitované edice.

Reissue verze s označením Gibson Tak Matsumoto Les Paul Standard 2018 disponuje mahagonovou základnou těla s rezonančními dutinami a javorovým topem. Mahagonový krk se speciálním profilem Tak Matsumoto '59 LP je doplněn palisandrovým hmatníkem o radiusu 12 palců nesoucím 22 pražců Jescar 51108, lichoběžníkové polohové značky z abalonu a černé výložky hran.

Kytara je osazena dvojicí humbuckerů Zebra Custombucker ovládaných samostatnými potenciometry hlasitosti, tónovými clonami CTS s kondenzátory Bumblebee a třípolohovým přepínačem Switchcraft. Niklovaný hardware sestává z odlehčeného struníku stopbar, kobylky tune-o-matic ABR-1 a ladicích strojků Kluson s plastovými rondely.

Gibson Tak Matsumoto Les Paul Standard 2018 s nitrolakovou úpravou, umožňující dřevu přirozeně dozrávat, bude dostupný v transparentním provedení kombinovaném s kanárkově žlutým odstínem horní desky korpusu. Cena nástroje včetně pevného pouzdra Custom Shop Black TM, certifikace, medailonu, zámků popruhu, pickguardu a dalších doplňků se má pohybovat pod hranicí 6 000 dolarů.

Tagy Gibson Gibson Tak Matsumoto LP Standard 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY