Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Slash 1958 LP “First Standard” #8 3096

Gibson rozšiřuje svou nabídku exkluzivních kytar o speciální model nesoucí označení Slash 1958 Les Paul “First Standard” #8 3096, který je přesnou replikou Slashova oblíbeného studiového nástroje. Výrobce bude v limitované edici z produkce firemního Custom Shopu nabízet tři varianty tohoto Les Paulu a to verze Aged/Signed, Aged a Vintage Gloss.

Kód #8 3096 odkazuje na sériové číslo téměř 60 let staré originální předlohy, která má zajímavou historii – Gibson ze záznamů zjistil, že tento konkrétní Slashův exemplář byl vystaven na hudebním veletrhu Music Industry Trade Show v roce 1958 a je jedním z historicky prvních dvou Les Paulů v úpravě Sunburst, které značka vyrobila.

K tělu z výběrového lehkého mahagonu s topem ze dvou kusů javoru je přilepen mahagonový krk s profilem Replica '58 C-shape a palisandrový hmatník s radiusem 12 palců je osazen 22 pražci Medium – Jescar FW50078, nylonovým ořechem o šířce 42.85 mm a polohovými značkami z celuloidu.

Niklovaný hardware tvoří hliníkový struník, pevná kobylka ABR-1 a stejně jako u původního nástroje najdeme na hlavici 5 ladicích strojků Kluson Deluxe Single a jednu mechaniku Kluson Double Band. Podle původní receptury jsou vyrobeny i plastové komponenty jako jsou např. čepičky potenciometrů, pickguard, rámečky snímačů atd.

O přenos zvuku se stará dvojice humbuckerů Custombucker s magnety Alnico III, krkový snímač je uložen v kovovém pouzdru a kobylková verze má obnažené cívky. Ovládání sestává z přepínače Switchcraft, potenciometrů CTS (500 kOhm) pro hlasitosti a tónové clony s kondenzátory Bumblebee.

Limitovaná série repliky Gibson Slash 1958 Les Paul “First Standard” #8 3096 bude dodávána s pevným pouzdrem, medailonem a certifikací. Verze Aged/Signed se Slashovým podpisem (50 kusů) vyjde na 11 999 dolarů, oficiální cena varianty Aged (100 kusů) byla nastavena na 7 999 dolarů a model v úpravě Vintage Gloss bude v počtu 150 kusů dostupný za cenu 5 999 dolarů.

Tagy Gibson Slash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY