Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.11.2017 - 00:01

Gibson Gary Clark Jr. SG se snímači P-90

Cenami ověnčený bluesrockový kytarista Gary Clark Jr., jenž se vedle veleúspěšné sólové kariéry věnuje spolupráci s řadou kapel a interpretů jako jsou např. Foo Fighters, Shery Crow nebo Alicia Keys, se po modelu Epiphone ‘Blak & Blu’ Casino může pochlubit dalším signovaným nástrojem. Je jím nový Gibson Gary Clark Jr. SG patřící do série USA Artist 2018. Novinka v sytě žlutém odstínu Gloss Yellow je netradičně vybavena trojicí single coilů P-90.

Korpus z výběrového honduraského mahagonu je doplněn lepeným krkem z identického materiálu a subtilnějším profilem Slim Taper, hmatník z indického palisandru je na rozdíl od klasického SG osazen 24 pražci a menzura činí pro kytary této značky typických 24.75 palců (628 mm).

Přenos zvuku obstarává trojice single coilových snímačů P-90, jenž se svým zvukovým charakterem s kulatějšími výškami a plnějšími středy blíží charakteru humbuckerů. Krkový P-90SR, střední P-90SM a kobylkový typ P-90ST disponují samostatnými hlasitostmi, společnou tónovou clonou s kondenzátorem Orange drop a třípolohovým přepínačem.

Hardware sestává z hliníkového struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic ABR a celokovových ladicích strojků od firmy Grover. Mechanika má niklovanou povrchovou úpravu a tělo s krkem jsou ošetřeny nitro lakem umožňujícím dřevu přiřozeně dozrávat. Signovaný Gibson USA Artist Series 2018 Gary Clark Jr. SG by se měl na evropském trhu představit zřejmě začátkem prosince za cenu cca 1 400 eur včetně pevného pouzdra.

Tagy Gibson Gibson Gary Clark Jr. SG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY