Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: pódiový arzenál funkového soustružníka Coryho Wonga

Tým magazínu Premier Guitar navštívil před letošním nashvillským koncertem kytaristu Coryho Wonga, jednoho z nejvýraznějších funkových hráčů současnosti, a zmapoval jeho pódiový stereo rig. Základem jsou dva signované Fendery Stratocaster Cory Wong s kompaktnějším olšovým tělem v modrém transparentním laku. Jeden nástroj je využíván v klasickém ladění, zatímco druhý kousek je podladěn do Eb.

Palisandrový hmatník má proměnlivý radius 10 – 14 palců, klasické vibrato Synchronized, uzamykatelné strojky, single-coily Seymour Duncan Cory Wong Clean Machine a standardní ovládání doplněné push/pull spínačem v tónové cloně, který vypojí ze signálové cesty pětipolohový přepínač a na výstup pustí pouze konfiguraci čtvrté pozice. Kytary jsou opatřeny strunami Ernie Ball Paradigm Regular Slinky .010, Wongova oblíbená trsátka představují modely Dava Delrin Medium.

Pedalboard obsahuje bezdrátový přijímač Shure GLXD16 s integrovanou stroboskopickou ladičkou, Wampler Ego Compressor, volume/wah Hotone Soul Press II, oktaver TC Electronic Subnup, envelope filtraci GFI Systems Rossie, oktávový fuzz Beetronics Vezzpa, overdrive Vertex Ultra Phonix Special, další zkreslovač Jackson Audio The Optimist a reverb Strymon BigSky.

Z boardu vedou dva kabely do dvojice zesilovačů DV Mark Eric Gales Raw Dawg s malou elektronkou 6205 v preampu a tranzistorovým koncovým stupněm o výkonu 250 W / 4 ohmy (150 W / 8 ohmů). Aparáty nastavené na čistý zvuk jsou napojeny na dva boxy značky DV Mark – verze 1x12 je osazena reproduktorem Jensen, zatímco varianta 2x12 využívá repra EVM12L.

Tagy Cory Wong

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY