Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: M. Tremonti a M. Kennedy z Alter Bridge (2023)

Kapela Alter Bridge v čele s frontmanem Mylesem Kennedym a kytaristou Markem Tremontim odehrála v rámci letošního amerického turné také koncert v Memphisu, největším městě státu Tennessee, kde se mimo jiné nachází i slavný Graceland Elvise Presleyho. Na beznadějně vyprodané vystoupení v sále Orpheum Theater se vydal také štáb magazínu Premier Guitar, aby oba hlavní protagonisty a firemní hráče značky Paul Reed Smith vyzpovídal ohledně jejich pódiového gearu.

Mark Tremonti

Kytary

Zcela převažují signované „single-cuty“ Paul Reed Smith Mark Tremonti, a to  především model 2002 v Tobacco Burstu, opatřený firemním vibratem, obdobná verze „Dime“ s výrazným javorovým topem v hnědém transparentním laku, výroční limitovaná edice PRS 20th Anniversary Tremonti „Fenton“ s kobylkou wraparoud a grafikou od Joe Fentona nebo černé provedení HA (Hell's Angels), což je raná předprodukční série. Výjimku představuje speciál „Stella“ (design Tremonti + šéf značky PRS) s tvarem kombinujícím prvky Firebirdu a Exploreru. Kytary jsou osazeny strunami D’Addario o různých sílách v závislosti na ladění daného songu, favoritem mezi trsátky je model Dunlop Tortex 1.3 mm.

Pedalboard

Signál z nástrojů míří prostřednictvím kabelu Evidence Audio Reveal do pedalboardu, jehož efekty jsou propojeny kabeláží Mogami W2319 s konektory Square Plug SP5. Pedály sestávají z wahu Morley Mark Tremonti, ladičky Boss TU-3, ručně pájeného drivu Ibanez TS808HW, prototypu chorus/vibrata (Tremonti založil vlastní efektovou značku), oktaveru Boss OC-5, noise gatu MXR Smart Gate, Digitechu Drop a true bypass loop přepínače Lehle Little Lehle III, aktivujícího delay G-Lab SD-1 zařazený do ef. smyčky aparátu.

Zesilovače a boxy

Hlavními zesilovači byly dva prototypy tříkanálové hlavy PRS MT 100 Mark Tremonti, kterou marylandská firma připravuje pro sériovou výrobu. Aparáty, z nichž jeden slouží jako záloha (přepínač Lehle P-Split), napájí regulátor/konvertor Kikusui PCR1000M, jenž eliminuje interference a poklesy v síti. K dispozici jsou i dva rackové speaker simulatory Palmer ADIG-LD s funkcí load boxu a distributor SurgeX SEQ-1U. Zvuk přenáší dvojice 4x12 boxů Mesa Boogie s impedancí 8 ohmů a reproduktory Celestion Vintage 30.

Myles Kennedy

Kytary

Kennedy dal na turné přednost svým novým signovaným kytarám PRS na bázi Telecasteru s dvojicí minihumbuckerů Narrowfield. Verze v přírodním a bílém laku jsou podladěny do Eb nebo Drop-Db, varianta v zelené úpravě je naladěna do  A#G#C#F#A#D# či G#G#C#F#A#D# (podle konkrétní skladby) a jako záloha slouží model v černé barvě. Všechny kytary jsou potaženy strunami D’Addario 010-.052.

Pedalboard

Board obsahuje wah Dunlop MC404 CAE, ladičku Boss TU-2, tři efekty z produkce Electro-Harmonix : Nano POG, Freeze a oktávový fuzz Lizard Queen, drive Ceriatone Centura, tape saturator / doubletracker Strymon Deco, delay Line 6 MM4, reverb Boss RV-6, kontroler Diezel Columbus a vedle pedalboardu má své místo switcher Radial Hot Shot ABi.

V racku je umístěn pasivní A/B switch RapcoHorizon AB-1 navázaný na bezdrátový systém, digitální delay/reverb Dispatch Master od EarthQuaker Devices, analogový BBD delay MXR Carbon Copy (oba pro čistý zvuk, ef. smyčka VH4) a napěťový distributor Voodoo Lab Pedal Power ISO 5.

Zesilovače a boxy

Kennedy používá dvě hlavy značky Diezel – modely VH4 a Herbert, které jsou zapojeny do dvojice kabinetů Diezel 4x12, osazených reproduktory Tone Tubby Hempcone 40/40 s keramickými magnety.

Tagy Mark Tremonti Myles Kennedy Alter Bridge

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY