Přejít k hlavnímu obsahu
Jiří Fuka -

Gallien-Krueger MB 108: malé, účinné, jednoduché

Poslední dobou se u lidí čím dál více setkávám s nespokojeností kvůli basovému kombu na domácí cvičení. Že to není ono, hraje jen to drahé velké... a na to pravé nemá nikdo peníze a navíc se jim ani nevejde do bytu. Jsou tu ale i takoví, kteří se poohlížejí po malém basovém aparátu, který se dobře nosí, má malé rozměry a ke všemu nedegraduje zvuk jejich nástroje. Tito lidé mají teď možnost investovat svoje peníze chytře.

MB 108 (Micro bass) od Gallien-Krueger je opravdu maličké kombo, které má rozměry 30 x 83 x 33 cm. Jeho váha je příjemných 8 kg, což ocení všichni, kteří s aparátem potřebují cestovat. O to, aby kombo hrálo tak jak má, se stará kvalitní digitální zesilovač o výkonu 25 W. Ten posílá zesílený signal do kvalitního 8" reproduktoru, pod kterým je ještě navíc důmyslně umístěný bass reflex.

Celý ovládací panel je umístěn na vrchní straně komba. Jmenovitě zleva se jedná o vstup na Jack 6,3 mm pro váš nástroj, dále gain, který slouží jako celková hlasitost. Dále tři potenciometry standardního "třípásmového" ekvalizéru: výšky, středy a basy.

Od ekvalizéru dále doprava jsou umístěny dvě "samice" jack 3,5 mm. První z nich AUX IN slouží pro možnost připojení externího zdroje zvuku (z mobilu nebo mp3) a druhý z nich PHONES nám dává možnost připojit sluchátka, pokud bychom chtěli cvičit a nerušit tím ostatní. Pak už zbývá jen tlačítko POWER pro vypnutí a zapnutí komba a toť vše.

Celkový dojem?

Pokud bych měl byt stručný, napsal bych to asi takto: malé, účinné, jednoduché! Takové je MB 108.

Závěr?

Musím ale ještě podotknout ,že 25 W v tomto případě je opravdových a kombo lze lehce srovnávat s některými komby o výkonu 50 W od některých nejmenovaných konkurenčních značek. Navíc po důkladném odzkoušení jsem zjistil, že i přes 8" repro kombo "stíhá" i pětistrunnou baskytaru a dokonce zvládne i lehce přizvučit kontrabas či violoncello. Jednoznačně tedy dávám palec nahoru a doporučuji všem vyznavačům dobrého zvuku!

Tagy Gallien-Krueger

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY