Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 27.11.2019 - 00:01

Basová komba Gallien-Krueger Legacy

Krátce po premiéře basových zesilovačů Legacy, vycházejících z legendární série 800RB, posiluje kalifornský Gallien-Krueger tuto novou edici o pět modelů komb. Verze GK Legacy 112, 115, 210, 212 a 410 disponují identicky řešenou elektronikou s koncovým stupněm o výkonu 800 W a odlišují se především typy reproduktorů s neodymovými magnety a z toho vyplývajícími rozměry kabinetu.

Citlivost vstupního signálu ovlivňuje potenciometr Trim, přepínatelný overdrive disponuje ovladači Drive, Level a tónovou clonou Edge, čtyřpásmové aktivní korekce (60 Hz, 250 Hz, 1 kHz, 7 kHz) doplňují páčkové switche Bump – posílení spodních pásem, Contour – redukce středů a zvýraznění basů, Presence – posílení vyšších středů a celkovou hlasitost určuje Master s přiřazenou funkcí Mute.

Pět modrých diod indikuje připojení k síti, aktivaci, přehřátí, zkrat a přebuzení vstupu. Na zadní straně šasi jsou umístěny minijackové zdířky sluchátek a Aux In, vstup footswitche, symetrický linkový XLR výstup s odepínáním uzemnění a volbou Pre/Post, send/reurn efektové smyčky, třípolohový přepínač horny a Speakon pro zapojení externího kabinetu.

Stejně jako u zesilovačů byla i v případě komb řady Gallien-Krueger Legacy věnována zvýšená péče mechanické konstrukci, která je nyní více odolná vůči otřesům, rezonancím apod. a konektory tištěných spojů jsou pro lepší vedení signálu pozlaceny. Napájecí okruh je uzpůsoben pro sítě s napětím 100 až 240 Vac 50/60 Hz.

Oficiální ceny určené pro americkou část trhu se u jednotlivých variant mají pohybovat v těchto relacích: GK Legacy 112 cca 1 150 dolarů, GK Legacy 115 cca 1 200 dolarů, GK Legacy 210 cca 1 200 dolarů, GK Legacy 212 cca 1 300 dolarů, GK Legacy 410 cca 1 500 dolarů. Přiložené video přibližuje zvukovou charakteristiku zesilovače GK Legacy 800, který je součástí popisovaných komb.

Tagy Gallien-Krueger Gallien-Krueger Legacy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY