Přejít k hlavnímu obsahu
Prim hrají nespoutané riffy, kvílivá sóla, skvělá produkce a koncertní atmosféra | Foto: Vít Linek
Prim hrají nespoutané riffy, kvílivá sóla, skvělá produkce a koncertní atmosféra | Foto: Vít Linek
Martin Hošna - St, 27.05.2020 - 12:00

Gaia Mesiah zní naživo zkrátka nejlíp

Že největší síla kapely Gaia Mesiah spočívá v živém vystupování, netřeba nijak zvlášť zdůrazňovat. Když se ale naší crossoverové stálici podaří zachytit svoji autentickou energii ve studiu, o to větší důvod můžeme mít k radosti.

Refresh In Golden Hive Live je název „atypického“ živáku, na němž řádí ženské trio s Australanem Joshem Stewartem jako zamlada. Deset starých pecek prošlo zvukovou i mírnou aranžerskou proměnou, uchovalo si ale pochopitelně svůj rukopis agresivního funk rocku.

Groovy kytara, barevná rytmika a pochopitelně zpěv frontwoman Marky Rybin, která od chraplavého řvaní umí okamžitě přeskočit k čistě melodickým linkám, ale i k hiphopovému skandování, funguje stejně dobře jako na debutu Ocean, z něhož Gaia Mesiah čerpala nejvíc. Pronikavý projev plynule a drze zapadá jak do agresivních vypalovaček, tak klidnějších poloh, v nichž latinskoamerické rytmy, reggae i typická rocková škola překrucují hudební žánry po svém a nabízejí poctivou rock´n´rollovou jízdu.

Gaia Mesiah se předvádí jako skvěle sehraná parta, které nedělá problém hrát si s aranžemi, délkou skladeb či instrumentací, přitom si ale uchovat svoji tvář a nakopnout nás svou kreativitou. Jestli touto kolekcí chtějí fanoušky připravit na další regulérní nahrávku, na níž čtveřice aktuálně pracuje, mají se na co těšit.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Nespoutané riffy, kvílivá sóla, skvělá produkce zvukového mága Amáka a koncertní atmosféra, kterou na prvních deskách Gaia Mesiah nedotáhla do konce, tu hrají prim. Suverénní live provedení má skvělou dynamiku, drží si tempo od začátku do konce a ukazuje, že i dvě dekády starý crossover se umí vyvíjet.  

gaia mesiah

Gaia Mesiah – Refresh In Golden Hive Live

vlastní náklad, 40 min.

80 %

Tagy Recenze alb Gaia Mesiah
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslo...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY