Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley -

Gabriella Quevedo: láska k hudbě, talent, píle a klika

Obskurních soutěží zaměřených na vyhledávání mladých pěveckých talentů je u nás nespočet, podporu a měření sil skutečně talentovaných muzikantů abyste ale pohledali. Ve Švédsku před třemi lety jedno takové smysluplné klání dalo světu velký talent: tamní Soutěž mladých talentů vyhrála tehdy teprve patnáctiletá Gabriella Quevedo. A její hvězda od té doby roste.

Rodačka ze švédského města Kinna se této soutěže v rámci Mezinárodního kytarového festivalu zúčastnila patrně i ve snaze ukázat se před otcem, jehož hru na kytaru už od dětství vydržela poslouchat celé hodiny. Nicméně od dvanácti to Gabriella začala zkoušet i sama a pod učitelskou taktovkou otce a taktéž jeho oblíbené akustické Yamahy za velmi krátkou dobu dokázala téměř nemožné.

Gabriella cvičila několik hodin denně a pilovala skladby svých oblíbených kytaristů, až jednoho dne na YouTube narazila na mladého korejského kytaristu Sungha Junga. A tento výjimečně talentovaný hráč, sám teprve dospívající chlapec, ji inspiroval svým "fingerstyle" způsobem hry, který se rozhodla rozvíjet také sama. Shodou okolností pak právě Sungha vystupoval v roce 2011 i ve švédském městě Växjö... slovo dalo slovo, a nakonec si Gabriella s tímto úspěšným mládencem zahrála rovnou na pódiu.

Tím se jí nejenže splnil velký sen, ale zároveň získala motivaci i k dalšímu cvičení a zdokonalování fingerstyle techniky. Poté, co v roce 2012 s přehledem vyhrála zmíněnou talentovou soutěž, stanula v Göteborgu na pódiu po boku Tommy Emmanuela. V říjnu roku 2013 pak vystupovala jako host na německém turné kytaristy Adama Raffertyho a v září 2014 odehrála celé skandinávské turné se svým idolem Sungha Jungem.

V současné době je Gabriella nejčastěji k vidění se svou oblíbenou kytarou Taylor, což firma nepřešla bez povšimnutí a s touto mladou a talentovanou dívkou navázala úzkou spolupráci. A jako perlička na závěr může posloužit i fakt, že Gabriella bývá čas od času k vidění i s kytarou z české provenience: konkrétně z jihomoravské kytarářské dílny Furch.

Na videokanálu YouTube je k vidění několik desítek nahrávek povětšinou velmi známých skladeb v osobitém provedení Gabrielly Quevedo, ale naleznete tam i ukázky její vlastní tvorby či cover verze Jungových skladeb.

Inspirovala vás Gabriella také na vaší cestě? Máte i vy ve svém okolí někoho, kdo vás motivuje, abyste to hned na začátku nevzdali? S jakým ze svých oblíbených muzikantů byste si vy sami chtěli zahrát – a posunout tak o level výš kvanta hodin poctivého cvičení? Podělte se s námi v komentáři nebo na facebooku.

Gabriella a Sungha Jung Gabriella a Tommy Emmanuel
Tagy akustické kytary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY