Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Út, 03.10.2017 - 12:45

Frontman šmíruje u Michala Mihoka

Michala Mihoka, akordeonistu a klávesistu, kterého můžete vidět třeba v kapelách Nina Rosa, První hoře nebo Voilà! si do osobní diskografie přidá letos hned tři nahrávky. A co dále prozradil?

Na čem právě pracuji?

Momentálně finišujeme dvě nová alba s kapelami ve kterých působím. Jedno s kapelou Voila - On the Waves, které představíme 5. října v Lucerna Music Baru, druhé se skupinou První hořeKřehký mechanizmus pozemského štěstí (křest 3. listopadu v Rock Café). A aby toho nebylo málo, vrátil jsem se nyní ze studia, kde pracujeme na prvních singlech seskupení Nina Rosa.Mé vybavení?

Před třemi lety jsem si koupil můj vysněný Italský akordeon značky Scandalli. Vzhledem k tomu, že jsem na ten nástroj dlouho spořil, tak je ta radost z něj obrovská. Nevýhoda je však ta, že už se nechci vracet k horšímu nástroji.

Oblíbený kousek?

Nejraději používám barvu registrů 4, 8, 16, a jejich případné kombinace v šachtě /cassoto/, tzn. že zvuk se tvoří uvnitř nástroje ve speciální komoře. Výsledkem je kulatější a jemnější tón, někdy připomínající zvuk varhan. Vyhovuje mi i klávesnice s nízkým ponorem a klapky o 1 mm užší.Nejhorší nástroj, co jsem držel v ruce?

Nevzpomínám si na nejhorší nástroj. Netvrdím, že jsem na nejhorší nástroj nikdy nehrál, ale spíš jsem to asi rychle vymazal z hlavy. Na všechny akordeony, které jsem vlastnil před tím, než jsem si koupil ten výše zmíněný z Itálie, mám mnoho zajímavých vzpomínek.

Co bych si rád pořídil do sbírky?

Mám ještě jeden sen, na kterém usilovně pracuji a sice, že si chci naspořit ještě na jeden italský akordeon, ale celý ve dřevě v mahagonovém odstínu nebo jemně olivové, či namodralé barvě.Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Muzikantských zlozvyků je spousty. Mnoho jich používám a raději je nebudu vyjmenovávat (smích).

Nejlepší hudební zážitek?

Nejlepší muzikantský zážitek je ten, když vidím spokojené posluchače na koncertech. Co se týká koncertů, které jsem v poslední době viděl, tak mi utkvěl v paměti koncert kapely Vesna. Určitě o nich bude v budoucnu ještě mnoho slyšet.

Tagy Frontman šmíruje Voila První hoře Nina Rosa
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Přispívá do Full Moon Magazine, kulturního magazínu Uni, Frontman.cz, Lidových novin aj. Je manažerkou česko - běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Roku 2019 spoluzaložila Music Managers Forum Czech Republi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY