Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - St, 27.12.2017 - 12:00

Frontman šmíruje u Tomáš Sýkory

Učí, skládá, produkuje a nedávno také vydal album sólových jazzových kompozic s názvem Songs and Old Forms. Pianista Tomáš Sýkora získal cenu OSA v kategorii Nejlepší česká jazzová kompozice roku 2013 za skladbu A Song About Šoša, působí v několika orchestrech – od České filharmonie, přes Berg Orchestra po Concept Art Orchestra – je členem kapel Nedaba, wrgha Powu orchestra. Co chystá a z jaké muziky mu samotnému spadla brada, se dočtete v následujících řádcích.

Na čem právě pracuješ?

Aktuálně mám rozepsanou suitu pro Big band. Jmenuje se School Days Suite a jde o čtyřdílnou suitu, která je postavená na hudebních tématech, fragmentech a melodiích z dob mých studií na konzervatoři. Dále společně s Lena Yellow připravujeme nový repertoár pro další desku. Tentokrát budou všechny písně v češtině a práce na aranžích a zvuku mě nesmírně baví. Aktuálně jsem nahrál sólo desku Songs and Old Forms a vedle pravidelného cvičení a zdokonalování přednesu koketuju s myšlenkou klavírního tria. To je ale hudba budoucnosti.Tvé vybavení?

Pianino Yamaha B1, Nord stage 2, Prophet Rev 2, Korg Taktile, MacBook pro + Ableton Live 9 suite, kontroler – Akai Mpc Mk 2, kontroler Behringer BCF 2000, mic Shure SM57, SM58, Korg Volca Beats, různá chřestítka, zvonky, apod.

Oblíbený kousek?

Prophet rev 2.


Nejhorší nástroj, co jsi měl v ruce?

Pianino Toužil – hrál jsem na něj někde v divadelním klubu, to se nedalo…


Co by sis rád pořídil do sbírky?

Nahrávací studio se super mikrofonama, akustikou a klavírem, nejlépe u nás na chalupě ve stodole v obci Košík. To je můj sen!!!

Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Můj nejhorší zlozvyk asi je, že se u piana hrbím, občas i něco zapištím (ale to snad nikdo neslyší), pak se taky ve vypjatých situacích blbě křením (smích).

Nejlepší hudební zážitek?

Během posledních pěti let asi Robert Plant v roce 2014 na Colours of Ostrava. To mně spadla brada a byl jsem v úplně jiný dimenzi. Neskutečná energie, radost… nemám slov doteď. Pak samozřejmě Vanguard Jazz orchestra v klubu Village Vanguard v New Yorku, kde jsem byl v březnu.

Tagy Frontman šmíruje Tomáš Sýkora

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články naleznete také v Harmonii, Full Moon Magazinu, Lidových novinách, na Frontman.cz aj. Vede vlastní agenturu AMPromotions, která zastupuje Beatu Hlavenkovou, teepee…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY