Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.02.2020 - 00:01

Fendery Mustang a Duo-Sonic z edice Player

Nástrojová kolekce Fender Player, poprvé představená v roce 2018 jako náhrada za končící řadu Standard, se rozšiřuje o čtveřici finančně nízkokalorických modelů. Bránu továrny v mexické Ensenadě začnou opouštět nové verze Player Mustang, Player Mustang 90, Player Mustang Bass PJ a Player Duo-Sonic.

Player Mustang, jehož originální předlohu uvedl opět do širokého povědomí Kurt Cobain, disponuje olšovým korpusem, javorovým krkem hmatníkem z javoru nebo pau ferro s 22 středně silnými pražci medium jumbo, dvojicí šikmo usazených single coilů a pevnou kobylkou hardtail. V nabídce se objeví úpravy Sienna Sunburst, Sonic Blue, Firemist Gold a cena se má pohybovat okolo 14900 Kč.

Player Mustang 90 je postaven z identických materiálů jako výše zmíněný model, ale jak napovídá název, klasické singly byly nahrazeny dvojicí snímačů typu P-90, jejichž zvuk se nachází na pomezí jednocívkových snímačů a humbuckerů. Z prvního typu si P-90 berou detailnější přednes a z druhé varianty celkově kulatější témbr. Cena byla opět nastavena na cca 14900 Kč a dostupná budou provedení Seafoam Green, Aged Natural nebo Burgundy Mist Metallic Gold.

Player Mustang Bass PJ se vyznačuje zkrácenou menzurou 30 palců a hmatníkem s 19 pražci, struny kotví v klasické kobylce Fender doplněné firemními strojky s typickými třílistými rondely a zvuk přenáší kobylkový singl ála Jazz Bass kombinovaný se středním split-snímačem známým z Precisionu. Za cenu cca 650 dolarů budou nabízeny varianty Sienna Sunburst, Aged Natural a Firemist Gold.

Player Duo-Sonic s menzurou 24 palců se kromě rozdílně tvarované hlavice a linií celistvého pickguardu vizuálně příliš neliší od Mustangu, s nímž sdílí i hardware a elektroniku přiřazenou k dvojici singlů Duo-Sonic. V nabídce se objeví také verze s humbuckerem a single coilem. Novinky s cenovkou cca 14900 Kč budou k dispozici v lacích Tidepool, Desert Sand, Seafoam Green, Crimson Red Transparent, Ice Blue Metallic nebo Sienna Sunburst.

Tagy Fender Fender Player Mustang Fender Player Duo-Sonic
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY