Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Tash Sultana HSS Stratocaster

Fender zařadil do edice Artist signovaný model Stratu postavený pro australskou muzikantku Tash Sultanu, která si vysloužila u některých publicistů přezdívku „Ed Sheeran v sukních“. Signovaný Fender Tash Sultana Stratocaster využívá lety prověřenou kombinaci materiálů a díky kobylkovému humbuckeru by daný nástroj mohl vyhovovat i hráčům používajícím u zkreslených rejstříků vyšší porci gainu.

K olšovému tělu krytém lesklým polyesterovým lakem je přes gravírovanou destičku připojen javorový krk s masivnějším profilem Deep "C", hmatník z javoru je opatřen modernějším radiusem 9.5 palců, k dispozici je 22 středně silných pražců, kostěný ořech má šířku 42.8 mm a menzura byla vyměřena na tradičních 25.5 palců.

Přenos zvuku obstarává kobylkový humbucker Fender Double Tap se silnějším výstupem, kterému sekundují středový a krkový single coil Yosemite ošetřené šelakovou lázní, jež eliminuje vznik zpětné vazby, aniž by negativně ovlivňovala brilantnost, expresivitu a otevřenost tónu. Ovládání sestává z pětipolohového nožového přepínače, společné hlasitosti, dvou tónových clon a flexibilitu navyšuje push/pull switch rozepínající cívky humbuckeru.

Zvoleno bylo firemní vintage vibrato typu Synchronized s ocelovými kameny, ukotvené ke korpusu pomocí šesti vrutů, a do hlavice stříkané identickým odstínem jako korpus jsou vsazeny ladicí strojky Fender Standard Staggered. Veškeré kovové prvky jsou provedeny ve zlatém chromu.

Produkci signovaného Fenderu Tash Sultana HSS Stratocaster si vzala na starost mexická továrna v Ensenadě, cena nástroje v povrchové úpravě Transparent Cherry a třívrstvým perleťovým pickguardem se na českém trhu pohybuje pod hranicí 31000 Kč včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Fender Fender Tash Sultana HSS Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY