Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.12.2015 - 00:01

Fender Stratocaster Tube Map: ve znamení londýnského metra

Pokud vás oslovují nástroje s netradičním designem, tak byste rozhodně neměli přehlédnout speciální edici Stratocasteru, která je výsledkem poněkud překvapivé spolupráce Fenderu a London Transport Musea, zaměřujícího se na historii dopravy britského hlavního města. Díky grafice v podobě mapy londýnského metra, jejíž původní a stále používaný návrh je dílem Harryho Becka, spojuje série Fender Tube Map nestárnoucí koncept Stratocasteru s britskou metropolí, která je už pěknou řádku let jedním z hlavních center moderní hudby.

Exkluzivní modelová řada Fenderu měla svou premiéru na stanici St. John's Wood, která pro tuto událost nebyla vybrána náhodně - kousek odtud totiž leží asi nejznámější studio Abbey Road, kde kromě legendárních Beatles nahrávali své desky také kytaristé nerozlučně spjatí se Stratocasterem, jako např. Eric Clapton, Jeff Beck, David Gilmour nebo Rory Gallagher.

Základ korpusu tvoří olšový masiv, javorový krk s moderním C profilem má hmatník z identického materiálu, jenž nese 21 středně silných pražců medium jumbo a nultý pražec ze syntetické kosti s šířkou 42 mm. Příbuznost k dané designové řadě naznačuje také chromované logo londýnského metra umístěné na zadní straně hlavy.

Přenos signálu zajišťuje trojice snímačů Standard Single-Coil Strat ovládaná pětipolohovým nožovým přepínačem a potenciometry společné hlasitosti a tónových clon pro krkový a střední snímač. Hardware se skládá z vintage vibrata uchyceného k tělu šesti šrouby a uzavřených ladicích strojků Fender.

Vzhledem ke grafickému potisku bude Fender Stratocaster Tube Map dostupný výhradně v bílém odstínu Arctic White s polyesterovým lakem a bílým třívrstvým pickguardem. Fender tento nástroj nabízí pouze prostřednictvím objednávky na webu londýnského muzea. První exempláře by měly být dostupné v průběhu ledna za cenu cca 600 liber.

Tagy Stratocaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY