Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.05.2018 - 00:01

Fender slaví s trojicí výročních Jazzmasterů

Fender letos slaví 60. výročí vzniku prvního modelu populární edice Jazzmaster. Tento milník se značka rozhodla připomenout limitovanou sérií kytar 60th Anniversary ’58 Jazzmaster, 60th Anniversary Triple Jazzmaster a 60th Anniversary Classic Jazzmaster, které jsou reprodukcemi původních originálů z přelomu 50. a 60. let.

Společné prvky speciální edice představují javorové krky s hmatníky osazenými 21 středně silnými pražci, olšové nebo jasanové korpusy, VST vibrata (Vintage-Style Floating) s pevnými kobylkami, firemní ladicí vintage strojkya povrch ošetřený nitro lakem. Modely 58 a Classic jsou vybaveny pro tuto řadu typickým ovládáním sestávajícím z dvojice potenciometrů, třípolohového páčkového switche, dvou kolečkových potenciometrů a spínače Lead/Rhythm.

Fender 60th Anniversary ’58 Jazzmaster je replikou prvního prototypu z roku 1958 s jasanovým tělem, palisandrovým hmatníkem, přenos zvuku obstarává dvojice single coilů ve verzi Pure Vintage '65 Jazzmaster, usazených v hliníkovém pickguardu se zlatou úpravou a na hlavici najdeme mechaniky Pure Vintage Single Line Deluxe. Nástroj v decentním dvoutónovém sunburstu je už dostupný na českém trhu za cenu cca 54 tisíc korun včetně luxusního pevného pouzdra.

Fender 60th Anniversary Triple Jazzmaster s profilem krku 60s Oval “C” a olšovým korpusem disponuje trojicí humbuckerů ve stylu FilterTron, které navrhl Tim Shaw, "pickup-guru" z Fender Custom Shopu, palisandrový hmatník má radius 9.5 palce a přepínání snímačů obstarává pětipolohový nožový switch. Varianta Triple bude dostupná v modrém odstínu Daphne Blue.

Fender 60th Anniversary Classic Jazzmaster přesně kopíruje design starších Jazzmasterů z roku 1966, krk s kulatějším C-profilem nese hmatník ze dřeva pau ferro s obdélníkovými polohovými značkami, nástroj využívá dvojici singlů Classic Series ‘60s Jazzmaster a bude nabízen v barevných provedeních Daphne Blue, Black, Vintage Blonde a Fiesta Red. Modely Classic a Triple se mají na trhu představit v průběhu září.

Tagy Fender Fender Jazzmaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY