Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.11.2019 - 12:00

Fender připravuje rozsáhlou kolekci dámských signovaných kytar

Mary Kaye Stratocaster z padesátých let byl první el. kytarou Fender, kterou značka navrhla speciálně pro kytaristku. Od té doby se v portfoliu firmy sice objevily další „dámské“ modely jako např. Bonnie Raitt Stratocaster nebo Squier Telecaster Avril Lavigne, ale tyto kousky doposud představovaly pouze nepatrný zlomek z celkového počtu nástrojů řady Artist.

Podle generálního ředitele Fenderu Andyho Mooneyho se ale situace radikálně změní v příštím roce, kdy kalifornská společnost uvede na trh rozsáhlou sérii signovaných kytar vyrobených podle specifikací známých hráček. Tento krok je reakcí na průzkum z roku 2018, podle něhož téměř polovinu nových kytarových adeptů tvoří ženy.

„Výsledky prvního průzkumu pro nás byly velkým překvapením. Zjistilo se, že 45 procent kytar, které každý rok prodáme, kupují začínající muzikanti a polovina z nich jsou ženy. Za touto pro nás šokující informací stojí mimo jiné fakt, že před pořízením nástroje v klasickém obchodě dávají ženy často přednost anonymnějšímu online nákupu. Tento náhled zásadně změnil náš přístup k hudební komunitě,“  uvedl v rozhovoru šéf Fenderu.

Důkazem genderově vyváženější markentingové strategie má být masivní kolekce nástrojů ročníkové série 2020, která bude obsahovat větší množství dámských signatur, než firma nabídla za celou svou více než sedmdesátiletou historii. Fender by měl na zimním hudebním veletrhu NAMM představit následující modely:

Samantha Fish Jazzmaster, Susan Tedeschi Stratocaster, Anna Calvi Telecaster, Courtney Barnett Jaguar/Telecaster, Ana Popovic Stratocaster, Malina Moye Stratocaster, Lindsey Jordan (Snail Mail) Jaguar, Gina Gleason Telecaster, Melanie Faye Stratocaster, Emily Kokal Jaguar, Theresa Wayman Mustang, Ellie Rowsell Telecaster, Emma Ruth Rundle Baritone Jaguar, Sarah Lipstate Jazzmaster, Carrie Brownstein Thinline Telecaster, Marnie Stern Jazzmaster.

Tagy Fender Fender dámské signatury kytar Nejlepší kytaristky
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY