Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 03.06.2020 - 00:01

Fender Parallel Universe Volume II Jazz Strat

V roce 2018 uvedl Fender na trh speciální kolekci nástrojů řady Parallel Universe, jejichž konstrukční řešení by se z pohledu klasických sérií této značky rozhodně nedalo nazvat jako standardní. Po úspěchu úvodní limitované edice se firma rozhodla nechat opět promluvit fantazii svých vývojářů a na lednovém veletrhu NAMM prezentovala navazující sérii Parallel Universe Volume II, do které patří i verze Fender Jazz Strat.

Model, kombinující tělo Stratocasteru s elektronikou a hardwarem Jazzmasteru, má olšový korpus a šroubovaný javorový krk s profilem Medium-C opatřený tradičním ořechovým „skunk stripem“ kryjícím šachtu výztuhy. Palisandrový hmatník o radiusu 9.5 palce nese  22 pražců medium jumbo, obdélníkové značky, lemovky hran a kostěný ořech široký 42.8 mm. Menzura činí 25.5 palce.

Zvuk přenáší dvojice single coilů Pure Vintage '65 SC Jazzmaster uložených v širokých plastových krytech, ovládání tvoří společná hlasitost, tónová clona, třípolohový switch, potenciometry jsou osazeny hliníkovými krytkami používaných u starých rádií a místo klasické stratocasterovské vaničky byl použit klasický úchyt výstupního jacku zasazený do spodního lubu těla.

Hardware tvoří pevná kobylka American Professional Jazzmaster doplněná vibratem převzatým ze stejného typu nástroje, firemní vintage ladicí strojky ClassicGear a na hlavici se speciálním logem najdeme i srážeč strun HE. Kovové součásti jsou potaženy vrstvou niklovaného chromu.

Fender Parallel Universe Volume II Series Jazz Strat je k dispozici v odstínu Mystic Surf Green s lesklým nitro lakem a jednovrstvým custom pickguardem Decoboom Streamline Pinstriped Ivory opatřeným zelenými lemovkami. Česká cena se pohybuje pod hranicí 57200 Kč včetně pevného pouzdra Surf Green Parallel Universe, servisních klíčů, certifikace a dalších doplňků.

Tagy Fender Fender Parallel Universe Volume II Jazz Strat
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY