Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.02.2021 - 08:00

Fender, nebo Gibson? Řešením je Les-o-caster

Použití odlišných typů kytar v rámci jedné skladby je při studiovém nahrávání zcela běžnou praxí, ovšem na koncertě si musí hráč u daného songu většinou vystačit s jedním nástrojem. S tímto stavem se nehodlal smířit kytarista britské kapely Call of the Kraken a zároveň zaměstnanec hudebního obchodu PMT Birmingham Conrad Snook, který spojením Stratu a Les Paulu vytvořil dvoukrký speciál „Les-o-caster“.

Flexibilní custom model tvoří původně burstový mexický Fender Stratocaster z roku 2011 a kopie Gibsonu Zakk Wylde Bullseye, jejichž korpusy Snook seřízl ruční pilou a přes mahagonové přířezy je slepil dohromady. Obě části dostaly nový hardware s uzamykatelnými strojky, Strat je osazen singly Bareknuckle Mother's Milk, Les Paul využívá butikové PAF humbuckery Gemini, snímače jsou ovládány elektronikou Fenderu s pětipolohovým nožovým switchem a třípolohový páčkový spínač na LP volí mezi spodním a horním nástrojem.

Les-o-caster můžete vidět v akci na videu kapely Call Of The Kraken ke skladbě My Head Keeps Spinning, kde kytarista používá stratovský segment na čisté zvuky a zkreslené pasáže obstarává Les Paul. Není zřejmé, jestli Snook tento speciál zvolil i pro nahrávání zmíněného songu, ale zvukový charakter jednotlivých partů je Stratocasteru a Les Paulu poměrně blízký.

Tagy Fender Gibson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY