Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 05.04.2021 - 00:01

Fender Mustang Ben Gibbard

Kytary typu Mustang jsou řadou hráčů poněkud přehlíženy, kompaktní offset je mnohdy považován za levný nástroj původně určený především studentům, podobně jako např. Duo-Sonic, nebo za sběratelský artefakt, jenž pomáhal definovat sound grunge. Ale jeden z nejnovějších signovaných modelů Fender Ben Gibbard Mustang, postavený pro frontmana indierockových Death Cab for Cutie, může toto vnímání změnit.

Gibbard je dlouholetým zastáncem Mustangu a na turné používá několik upravených verzí ze sedmdesátých let, z nichž část je vyhrazena pro různá alternativní ladění. Gibbardovi na této sérii vyhovuje nejen zvuk, ale také hratelnost daná profilem krku a menzurou zkrácenou na rozměr 24 palců. Modifikace provedené na jeho vintage modelech ctí i letošní novinka od Fenderu.

Jasanové tělo s výraznou kresbou a rezonančními komorami doplňuje šroubovaný krk z jednoho kusu javoru s profilem Modern-C a ořechovým skunk stripem kryjícím šachtu výztuhy. Javorový hmatník o standardním radiusu 9.5 palců nese 22 pražců medium jumbo a nultý pražec ze syntetické kosti široký 42 mm.

Do černého jednovrstvého pickguardu jsou usazeny dva single coilové custom snímače Vintage-Style SC Mustang ovládané společnou hlasitostí a rotačním třípolohovým přepínačem, jenž se ukrývá pod potenciometrem s krytkou Tone, což přispívá k celistvému designu nástroje a oproti původním Mustangům s posuvnými switchi zjednodušuje volbu základních konfigurací.

Hardware s niklochromovým povrchem sestává z vibrata Mustang, tvořeného pohyblivým struníkem a pevnou kobylkou osazenou válečkovými kameny, ladění zajišťují stylové firemní strojky s plechovými kryty mechanik. Fender Ben Gibbard Mustang v přírodním lesklém polyuretanovém laku Natural je vyráběn mexickou továrnou Fenderu v Ensenadě a na českém trhu jej lze pořídit za cca 26000 Kč včetně kvalitního polstrovaného gig bagu a popruhových zámků.

Tagy Fender Fender Mustang Ben Gibbard
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY