Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Michael Landau Coma Stratocaster

Famózní kytarista a vyhledávaný studiový muzikant Michael Landau, jehož hru lze kromě sólových alb slyšet také na nahrávkách Pink Floyd, Jamese Taylora, Joni Mitchell, Michaela Jacksona, B. B. Kinga, Roda Stewarta, Milese Davise apod., se dočkal dalšího signovaného nástroje z dílen Fenderu, nesoucího tentokrát označení Michael Landau Coma Stratocaster. Model je inspirován Michaelovým oblíbeným Stratem s přezdívkou Coma z roku 1959, jenž ho provázel celou hudební kariéru a v průběhu času byl několikrát modifikován.

Landau objevil Comu s renovovaným tělem a vyměněnými snímači v hudebninách v Los Angeles když mu bylo 16 let a vintage nástroj si postupně upravoval podle svého vyvíjejícího se stylu. Díky výrazné červené povrchové úpravě Coma Red a grafice „Coma“ psané permanentním fixem je kytara nezaměnitelná a její korpus hostil v různých obdobích širokou škálu snímačů, elektroniky i hardwaru.

Designeři Fenderu ctili u nové signatury prvky originální předlohy z padesátých let do té míry, že v olšovém korpusu krytém nitrocelulózovým lakem ponechali frézování, které zbylo po v minulosti instalovaném uzamykatelném vibratu Floyd Rose, a krk z jednoho kusu javoru samozřejmě opatřili shodným profilem Custom-C.

Zachován byl i klasický vintage radius palisandrového hmatníku s poloměrem 7.25 palců, kostěný ořech široký 42 mm, 21 užších vysokých pražců, poziční značky z bílé perleti a umístění šroubu výztuhy krku, zapuštěného do jeho patkové strany. Struny kotví ve vibratu typu Synchronized s šesti vruty, kameny z ohýbané oceli a blokem z identického kovu válcovaného za studena, ladění zajišťují mechaniky Fender ClassicGear a srážeč strun HE.

Elektronika zahrnuje dva na zakázku navržené nízkošumové single-coily ML Ultra Noiseless Strat v krkové a střední poloze a kobylkový custom humbucker Wide Range humbucking s magnetem CuNiFe, kovovým krytem cívek a čtyřmi stavěcími šrouby. Ovládání zahrnuje pětipolohový nožový switch, společnou hlasitost a dvě tónové clony (krk + střed / kobylka).

Fender Michael Landau Coma Stratocaster v lehce patinované transparentní úpravě doplněné čtyřvrstvým želvovinovým pickguardem je vyráběn továrnou v americké Coroně, součástí dodávky je pevné pouzdro, popruh, limitovaná edice trsátek, samolepky, brožura Coma napsaná Landauem a další doplňky. Oficiální česká cena se pohybuje okolo 67000 Kč.

Společně s modelem patřícím do edice Fender Stories Collection oznámila značka také výrobu ručně stavěné limitované série repliky z Custom Shopu (na úvodním foto vpravo + poslední přiložené video) s nápisem Coma a relic úpravou Master Buildera Todda Krause. Cenovka tohoto luxusního kousku byla nastavena na 15000 dolarů.
 

Tagy Fender Fender Michael Landau Coma Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY