Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.02.2017 - 00:01

Fender Journeyman Relic Eric Clapton Stratocaster

Do letošního nabídkového katalogu luxusních nástrojů vyráběných v Custom Shopu zařadil Fender novou signaturu Erica Claptona. Model Fender Journeyman Relic Eric Clapton Stratocaster vychází z předchozí verze Claptonova Stratu, ale na rozdíl od ní byl na stavbu těla použit jiný materiál a nástroje mají decentní patinovanou úpravu Journeyman Relic v transparentním laku Aged White Blonde nebo dvoutónovém sunburstu.

Původní Stratocastery této řady měli olšový korpus, ale tělo Journeymanu je vyrobeno ze dvou kusů výběrového jasanu, což kytaře dodává masivnější středy, javorový krk s Claptonovým oblíbeným Soft V profilem částečně převzatým z raných akustických modelů Martin má hmatník z identického dřeva nesoucím 22 subtilnějších vintage pražců a kostěný nultý pražec o šířce 42 mm.

Kytara je osazena trojicí bezbrumových single coilů Vintage Noiseless ovládaných pětipolohovým nožovým přepínačem, potenciometrem celkové hlasitosti, společnou TBX tónovou clonou a plynule nastavitelným aktivním mid boostem se zdvihem až + 25 dB v pásmu 500 Hz, takže aktivací obvodu lze dosáhnout zvuku, jenž se svým charakterem blíží humbuckerům.

Hardware sestává z blokovaného vibrata American Vintage Synchronized s šesti kotvícími šrouby a kameny z ocelového plechu, klasických ladicích strojků Fender Vintage a srážeče strun e a h. Oba modely jsou povrchově ošetřeny tenkou vrstvou nitrocelulosového laku umožňujícímu dřevu postupem času přirozeně dozrávat. Stratocastery Fender Journeyman Relic Eric Clapton Stratocaster dorazí na trh pravděpodobně v březnu za cenu cca 5 100 dolarů včetně pevného pouzdra, certifikace, popruhu a dalších doplňků.

Tagy Stratocaster Eric Clapton Fender Fender Journeyman Relic Eric Clapton Stratocaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY