Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.09.2019 - 00:01

Fender Britt Daniel Tele Thinline

Firma Fender spustila sériovou výrobu dalšího modelu ze série Signature Artist, který byl tentokrát navržen pro kytaristu a zpěváka Britta Daniela z indie-rockových Spoon. Novinka s označením Britt Daniel Tele Thinline je osazena špičkovými snímači z Custom Shopu a díky integrovanému přepínači S1 poskytuje oproti standardnímu Telecasteru širší zvukové spektrum.

Polodutý korpus z výběrového lehkého jasanu doplňuje javorový krk s masivnějším profilem Deep-C a hmatník z identického materiálu o radiusu 9.5 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze syntetické kosti široký 42.8 mm. Menzura činí klasických 25.5 palců.

O přenos zvuku se stará krkový single coil Custom Shop HW Texas Specials pouzdrem lipstick a ručně vinutou cívkou, stejný pracovní postup byl zvolen také u kobylkového singlu Custom Shop Vintage-Style SC Tele. Ovládání sestává z třípolohového switche, tónové clony a hlasitosti se zabudovaným přepínačem S1, který umožňuje volit mezi paralelním a sériovým zapojením cívek, takže v druhém modu fungují oba singly jako humbucker a produkují silnější signál bez tradičního šumu.

Struny jsou ukotveny skrz tělo, procházejí klasickou telecasterovskou kobylkou s vaničkovou základnou a šesti válečkovými kameny a končí ve firemních vintage ladicích strojcích ClassicGear. Kovové součásti včetně přítlačného kolečka strun E, H jsou potaženy niklovaným chromem.

Fender Britt Daniel Tele Thinline bude dostupný v barevné úpravě Amarillo Gold s černým lemováním čelních hran těla a vrstvou nitro laku, který umožňuje dřevu dýchat a přirozeně dozrávat. Česká cena signované novinky byla nastavena na cca 52 700 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra Elite z lisovaného odolného plastu.

Tagy Fender Fender Britt Daniel Tele Thinline
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY