Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Čt, 19.01.2017 - 12:30

Fender American Professional: evoluce nestárnoucí klasiky

Přímo z centrály Fender v Hollywoodu k nám přišly bližší informace o nové sérii Fender American Professional. Byla by škoda nechat si tuto horkou novinku z továrny Fender pro rok 2017 pro sebe. Podle výrobce si řada kytar American Professional klade za cíl oslovit novou generaci kytaristů a zapadnout do potřeb moderních žánrů při zachování všech prvků, které nejen z modelů Stratocaster udělaly legendu.

American Professional patří mezi jednu z nejširších řad, s jakou výrobce kdy přišel. S novými specifikacemi, komponenty i v nových barevných kombinacích v ní najdete vše od tradičních kytar Stratocaster, Telecaster (včetně verzí Shawbucker s humbuckery) přes specifické kytary Jaguar a Jazzmaster až po baskytary Jazz Bass a Precision Bass (včetně 5strunných a bezpražcových verzí).

Justin Norvell, který ve Fenderu šéfuje divizi elektrických a basových kytar, o sérii prohlásil toto: „Naší povinností je vyvíjet se společně s umělci a jejich rozmanitými způsoby hudebního vyjádření. Cílem Fenderu je poskytnout kytaristům nástroje, které jim umožní posouvat hranice hudebního umění takovými prostředky, jaké dříve nebyly možné. Série American Professional ctí poctivost, kvalitu a řemeslnou úroveň značky Fender a zároveň zahrnuje spoustu moderních prvků.“

Všechny kytary American Professional jsou vyráběné ručně v USA a celkově řada nabízí 16 modelů v 11 barvách. Novými barevnými variantami jsou Sonic Gray, Antique Olive a Mystic Seafoam. Všechny nové barvy můžete vidět fotkách pod článkem.


Novinky řady American Pro

V-Mod snímače
Snímače typu V-Mod má na svědomí Tim Shaw, což je přední specialista Fenderu na vše, co má za úkol snímat vibrace strun. Jde o nový mix alnico snímačů, přičemž každý z nich je nastavený specificky pro svou pozici. V-Mod snímače tak mají silný signál, často vyžadovaný vintage „břink“ a velmi čistý zvuk.

Nový krk Deep C
Zcela nový je profil krku, který je navržen pro maximální rychlost a komfort při hraní. Tento profil je někde na pomezí Modern C a U.

Pražce Narrow-Tall
Pokud víte, jak vypadají pražce typu Jumbo, tak nové Narrow-Tall jsou oproti nim užší a vyšší. Dobře se na ně hraje technika bending a komfortnější by mělo být i hraní akordů ve vyšších polohách.

Obvod Treble Bleed
Zkušení kytaristé častou používají potenciometr Volume pro úpravu Gainu. Obvod Treble Bleed zajišťuje to, aby i při stažení Volume potenciometru neztrácel zvuk vysoké frekvence.

Vylepšené ladící mechaniky baskytar
Ladící mechaniky jsou konstruované tak, aby naváděly struny na nultý pražec pod optimálním úhlem. To prodlužuje dozvuk nástroje a zajišťuje stabilnější ladění.

Posiflex výztuhy baskytar
Všechny baskytary jsou vybavené grafitovými výztuhami krku, které vedou pod hmatníkem. Tyto výztuhy s názvem Posiflex zpevňují nástroj a zabraňují nechtěnému pnutí, které způsobuje náhlá změna teploty a podobně.

U každého nástroje Fender American Pro je součástí také pevný kufr.

Více informací o novince Fender najdete na oficiálních stránkách výrobce.

Nová barva Antique Olive Nová barva Mystic Seafoam Nová barva Sonic Gray
Tagy Fender Fender American Professional 2017
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY