Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender ACB 50: lampové kombo pro basistu U2 Adama Claytona

Signované kombo Fender ACB 50, navržené podle specifikací baskytaristy irských U2 Adama Claytona, nabízí hřejivý, harmonicky bohatý lampový zvuk s citlivou dynamikou, použitelný nejen pro studiovou práci nebo klubová vystoupení, ale také pro koncerty na větších pódiích, a to díky poctivě navrženému elektronkovému koncovému zesilovači o výkonu 50 W a kvalitnímu DI výstupu.

Předzesilovač osazený třemi triodami 12 AX7 disponuje dvěma kanály s výrazně odlišným charakterem, kdy první větev zvukově odpovídá klasickému rejstříku basových aparátů Fender s výraznějšími středovými pásmy, zatímco druhý kanál přináší moderněji pojatý hi-fi sound s neutrálnější frekvenční křivkou, což z komba ACB 50 dělá poměrně flexibilní model vhodný do téměř jakéhokoliv žánru.

Kanál 1 je vybaven hlasitostí a třípásmovými korekcemi s možností výběru ze tří frekvenčních středových modů, zatímco druhá větev nabízí kromě potenciometru Volume dvoupásmový ekvalizer. U každého kanálu navíc najdeme dvojici nástrojových vstupů s rozdílnou citlivostí

Koncová jednotka je postavena na dvou elektronkách Groove Tubes 6L6 s předřazenou lampou 12 AT7, integrovány jsou masivní transformátory a zvuk přenáší patnáctipalcový reproduktor Eminence / Fender Special (8 Ohm) s lehkým neodymovým magnetem a širším frekvenčním záběrem s dominantními robustními basy. Konektivita sestává z na transformátor napojeného symetrického DI XLR výstupu (max. -20 dB) s tlačítkem pro odzemnění, jackového linkového výstupu (max. +4 dB) a konektoru pro externí kabinet s minimální impedancí 8 ohmů.

Skelet je vyroben z baltské březové překližky s lepenou zadní ozvučnicí a průzorem pro odvětrávání tepla generovaného výkonovými elektronkami. Dva menší větrací otvory najdeme také na horní ploše kabinetu, kde má své místo i hlavní chromovaný panel a kožené prošívané madlo. Oficiální cena basového komba Fender ACB 50 o rozměrech 61.5 x 58.4 x 35.3 cm a hmotnosti necelých 25 kg se pohybuje okolo hranice 2050 eur.

Tagy Fender Fender ACB 50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY