Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.03.2021 - 08:00

Famózní akustická cover verze zeppelinovského songu Kashmir

Marcin Patrzalek, mladý polský virtuóz akustické kytary, jenž se dostal v roce 2019 až do semifinále soutěže America's Got Talent, už dlouho ohromuje svým inovativním přístupem k akustickým úpravám známých songů, které často sdílí na Instagramu. Jeden z nejnovějších Patrzalekových příspěvků představuje předělávka skladby Kashmir z dvojalba Physical Graffiti (1975) britských Led Zeppelin, a nutno dodat, že tak bravurně zvládnutá a originálně pojatá cover verze této téměř padesátileté rockové pecky se neslyší každý den.

Dvacetiletý muzikant, skladatel, producent, tovární hráč značky Ibanez a několikanásobný vítěz mezinárodních soutěží, se kromě klasického repertoáru věnuje i flamencu a dalším žánrům, což ve vlastním provedení Kashmiru zúročil kombinací prstové techniky, perkusivního stylu a tappingu. Záznam, zveřejněný na instagramovém profilu, byl nahrán s pomocí elektroakustiky Ibanez AE900-NT a syrový ambient dodal poloprázdný areál garáží.

Marcinův výkon ocenili svými tweety např. Paul Stanley (Kiss), Tom Morello (RATM, Audioslave atd.) nebo Vernon Reid z Living Colour. Patrně i podpora těchto muzikantů stála za Marcinovým rozhodnutím natočit následně také studiovou verzi Kashmiru s delší stopáží, kde vycizelovaný zvuk kytary doplňuje rytmika a podkresy. Obě varianty můžete posoudit na přiložených videích.

Tagy Marcin Patrzalek Led Zeppelin Led Zeppelin – Kashmir
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY