Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Famózní akustická cover verze zeppelinovského songu Kashmir

Marcin Patrzalek, mladý polský virtuóz akustické kytary, jenž se dostal v roce 2019 až do semifinále soutěže America's Got Talent, už dlouho ohromuje svým inovativním přístupem k akustickým úpravám známých songů, které často sdílí na Instagramu. Jeden z nejnovějších Patrzalekových příspěvků představuje předělávka skladby Kashmir z dvojalba Physical Graffiti (1975) britských Led Zeppelin, a nutno dodat, že tak bravurně zvládnutá a originálně pojatá cover verze této téměř padesátileté rockové pecky se neslyší každý den.

Dvacetiletý muzikant, skladatel, producent, tovární hráč značky Ibanez a několikanásobný vítěz mezinárodních soutěží, se kromě klasického repertoáru věnuje i flamencu a dalším žánrům, což ve vlastním provedení Kashmiru zúročil kombinací prstové techniky, perkusivního stylu a tappingu. Záznam, zveřejněný na instagramovém profilu, byl nahrán s pomocí elektroakustiky Ibanez AE900-NT a syrový ambient dodal poloprázdný areál garáží.

Marcinův výkon ocenili svými tweety např. Paul Stanley (Kiss), Tom Morello (RATM, Audioslave atd.) nebo Vernon Reid z Living Colour. Patrně i podpora těchto muzikantů stála za Marcinovým rozhodnutím natočit následně také studiovou verzi Kashmiru s delší stopáží, kde vycizelovaný zvuk kytary doplňuje rytmika a podkresy. Obě varianty můžete posoudit na přiložených videích.

Tagy Marcin Patrzalek Led Zeppelin Led Zeppelin – Kashmir

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY