Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Exkluzivní Fendery z edice Game of Thrones

Závěrečná řada fantasy seriálu Hra o trůny (Game of Thrones), kterou v těchto dnech vysílá stanice HBO, inspirovala značku Fender k výrobě trojice speciální nástrojů tvořenou modely Game of Thrones House Stark Telecaster, Game of Thrones House Lannister Jaguar a Game of Thrones House Targaryen Stratocaster, jejichž názvy odkazují na rody z této divácky mimořádně oblíbené ságy. Produkci exkluzivní série si vzal na starost Master Builder firemního Custom Shopu Ron Thorn.

Fender Game of Thrones House Stark Telecaster má korpus z lehkého jasanu vykládaného stříbrnou lemovkou, patinovaný pickguard (nikl/stříbro) nese znak vlka, který najdeme také na první poloze ebenového hmatníku a chromované destičce podkládající šrouby upevňující javorový krk s profilem Medium-C. Přenos zvuku obstarávají singly Fender Josefina Hand-Wound '50-'51 Blackguard a cena včetně luxusního pouzdra s umělou vlčí kožešinou byla nastavena na 25 000 dolarů.

Pro tělo Fenderu Game of Thrones House Lannister Jaguar byla zvolena výběrová olše, horní plochu zdobí zlatá grafika s tématem lva a stejnou heraldiku najdeme na pickguardu potaženém čtyřiadvacetikarátovým zlatem, hlavici krku a dalších součástech nástroje. Ebenový hmatník o radiusu 9.5 palce nese 21 středně silných pražců opět ve zlaté úpravě a dvojice single coilů Fender Josefina Hand-Wound Fat '50s SC Strat je ovládána pro tento model kytary typickou elektronikou. Oficiální cena s pouzdrem, certifikací atd. byla nastavena na 30 000 dolarů.

Fender Game of Thrones House Targaryen Stratocaster s korpusem z podobného materiálu jako u Jaguaru, je stříkán černou barvou chráněnou nitro lakem, čelní strana těla má rytí ve tvaru dračích šupin, emblém draka byl použit i u koženého pickguardu v odstínech mědi a pro intarzii na první poloze ebenového hmatníku. Kovové součásti včetně bronzových knoflíku potenciometrů dostaly černou povrchovou úpravu a elektroniku tvoří trojice snímačů Fender Josefina Hand-Wound Texas Special SC Strat, pětipolohový switch a ovladače Volume/Tone/Tone. Cena tohoto kousku činí 35 000 dolarů.

Příprava sběratelské edice zabrala s přestávkami téměř dva roky a samotné výrobě těchto unikátů věnoval tým Custom Shopu cca 300 hodin. Popisované kytary si můžete prohlédnout na přiloženém videu, kde jsou kromě nástrojů hlavními protagonisty Nuno Bettencourt z Extreme, autor hudby k seriálu Game of Thrones Ramin Djawadi, Scott Ian z Anthrax, Tom Morello z Rage Against The Machine a spolutvůrce televizní ságy Daniel Brett Weiss.

Tagy Fender Fender Game of Thrones House Stark Telecaster Fender Game of Thrones House Lannister Jaguar Fender Game of Thrones House Targaryen Stratocaster Hra o trůny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY