Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 04.12.2019 - 19:00

Ewa Farna zopakuje svůj koncert se symfonickým orchestrem

Z koncertů se symfonickým orchestrem se stává pravidlo. Dnes v pražské O2 Universum vrcholí turné Klusymfonie Tomáše Kluse, v sobotu 7. prosince v témže prostoru zahraje s Karlovarským symfonickým orchestrem Ewa Farna.

Jaká byla cesta Ewy Farne k symfoňáku? „V roce 2017 mě ke společnému vystoupení oslovila Janáčkova filharmonie Ostrava. A protože jsem byla zvědavá, jak moje písničky zazní v novém kabátu, okamžitě jsem kývla. První koncert měl velký úspěch,“ pochvaluje si Ewa. Upravit písně do orchestrálních aranží však nebylo snadné. „Probírali jsme to několik měsíců. Nechtěli jsme, aby to znělo jako klasické písničky s kapelou plus orchestr, čili předvídatelně, ale aby celé aranžmá orchestr opravdu vyzdvihl. A vzniklo něco úžasného, písničkám jsme dali nový život a rozměr. Přestože jde o koncert na sezení, neztrácí energii ani nasazení,“ doplňuje Ewa.

Velkolepost koncertu, reakce publika, nově znějící písně, celkové hudební provedení, nespočet lidí na podiu. „Tohle všechno dodává člověku pokoru. Je to neskutečný zážitek a já se nemůžu dočkat, až si to zopakuju v Praze,“ těší se jedna z nejpopulárnějších zpěvaček české a polské hudební scény. A když už jsme zmínili toho Tomáše Kluse, právě s ním jsme zdaleka nejen o jeho práci s orchestrem připravili rozhovor, který zveřejníme v následujících dnech.

Tagy Ewa Farna
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY