Přejít k hlavnímu obsahu
ESNS patří k největším hudebním konferencím vůbec | Foto:  ESNS
ESNS patří k největším hudebním konferencím vůbec | Foto: ESNS
redakce -

Eurosonic bude online, SoundCzech nabízí volné akreditace

Všechny hudební konference se letos odehrály online. A ani Eurosonic Noorderslag (ESNS) nebude výjimkou. Největší hudební konference v Evropě, která se koná vždy v druhém lednovém týdnu v nizozemském Groningenu, bude v roce 2021 poprvé za svou historii pouze v digitální verzi. SoundCzech nabízí až 40 volných akreditací na online event. Pokud jste někdy chtěli poznat Eurosonic osobně, letos máte ideální příležitost. Uzávěrka je 20. prosince.

Eurosonic vznikl v roce 1986 jako jedna z prvních hudebních konferencí. Postupně vyrostl v mamutí akci, kde se protočí 40 tisíc lidí. Na klíčovou hudební konferenci jezdí čtyři tisíce delegátů z celého světa, a to včetně zástupců 400 hudebních festivalů, aby se zúčastnili desítek diskuzních panelů a worskhopů z hudební oblasti a viděli některé z 350 koncertů.

V posledních letech se na ESNS objevuje stále více také česká scéna. Na festivalu už zahrály takové kapely jako Pipes and Pints, Lazer Viking, Zagami Jericho, HRTL, teepee, Never Sol. Ročník 2019 byl dokonce celý zaměřený na česko-slovenskou hudební scénu.

V programu aktuálního ročníku festivalu jsou za Česko dvě jména díky nominaci do finále soutěže Music Moves Europe Talent Awards se na ESNS se svou live techno show stejně jako loni objeví duo Bratři a díky vítězství v soutěži Czeching Radia Wave tam zahraje také mladá zpěvačka a autorka Tea Sofia.

Na aktuální ročník Eurosonicu, který proběhne 13. až 16. ledna 2021, SoundCzech podpoří volným vstupem až 40 hudebních profesionálů. Ti se mohou hlásit na stránkách SoundCzechu. Termín odevzdání přihlášek je do 20. prosince 2020!

Za zmínku rozhodně stojí také dosud ohlášení řečníci ESNS 2021: Aly Gillani (Bandcamp), Anita Barisic (Warner Chappell), Claire O’Neill (A Greener Festival, Helen Sildna (Tallinn Music Week), Keith Harris (Keith Harris Music Ltd), Michael Chugg (Michael Chugg Entertainment), Michal Kaščák (Pohoda Festival), Sammy Andrews (Deviate Digital), Scott Cohen (Warner Music), Steve Strange (X-Ray Touring) nebo Tom Windish (Paradigm Talent Agency).

Tagy Eurosonic ESNS Eurosonic Noorderslag SoundCzech hudební konference

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY