Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 28.03.2019 - 00:01

Esgéčka Vintage VS63 / VS63V a basa VS4CR

Koncept SG (Solid Guitar), kterým firma Gibson v roce 1961 reagovala na tehdejší pokles prodeje modelů Les Paul, se stal předlohou produktové řady VS z produkce značky Vintage. Výrobce nyní posiluje tuto sérii o dvojici tříhumbuckerových verzí kytar VS63 / VS63V a linií esgéčka se dočkala také basa s označením VS4CR.

Kytary VS63 i VS63V jsou vyrobeny z identických materiálů a odlišují se pouze vibratem Vibrola, kterým je opatřena varianta VS63V a typem ladicích strojků. Stejně jako u Gibsonu byl pro stavbu korpusu a krku zvolen mahagon, hmatníky o radiusu 12 palců nesou 22 pražců a ořech ze směsi Graphtech NuBone XB. Nástroje využívají trojici humbuckerů Wilkinson WOHHB ovládaných klasicky řešenou elektronikou (2xvolume, 2xtone, 3 p. switch).

Verze VS63 se struníkem plus kobylkou tune-o-matic disponuje ladicími strojky Wilkinson WJ303, hardwarem ve zlatém provedení a na výběr budou odstíny Cherry Red nebo Vintage White. Vibratová varianta VS63V s chromovaným hardwarem je osazena mechanikami Wilkinson WJ44 s plastovými rondely a má být dostupná v provedení Cherry Red.

Basa VS4CR inspirovaná vintage modelem Gibson EB-3 má stejně jako originál z 60. let zkrácenou menzuru (30.5 palce) a mahagonové tělo i krk. Podobnou volbu najdeme také u snímačů sestávajících z krkového jumbo-humbuckeru a kobylkového minihumbuckeru ovládaných samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou. Nástroj s ladicími strojky Wilkinson WJBL200 s velkými třílistými rondely bude distribuován v transparentním laku Cherry Red.

Oficiální evropské ceny by se měly pohybovat v následujících relacích: kytary VS63 VW nebo CR s pevnými kobylkami – cca 400 eur, VS63V s vibratem Vibrola – cca 500 eur a basa VS4CR – cca 390 eur, což jsou vzhledem k použitým materiálům a komponentům velmi přijatelné částky.

Tagy vintage Vintage VS63 / VS63V Vintage VS4CR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY