Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.12.2017 - 00:01

Epiphone Joe Bonamassa 1958 ‘Amos’ Korina Flying V

Bluesový mág Joe Bonamassa se dočkal už svého pátého signovaného nástroje z produkce značky Epiphone. Nejnovějším přírůstkem je model Epiphone Joe Bonamassa 1958 ‘Amos’ Korina Flying V, jehož předlohou se stal raritní Gibson Flying V 1958 z Bonamassovi rozsáhlé sbírky kytar. Originál je jedním z prvních exemplářů, které Gibson v počtu 91 kusů v roce 1958 vyrobil.

Letitý Gibson byl původně zakoupen v hudebninách Amos Music Store v Indianapolisu a podle tohoto obchodu dostala novinka také název. Stejně jako u předlohy je korpus i krk signatury vyroben z exotické koriny (africká limba) vzhledově i zvukem podobné mahagonu. Lepený krk s profilem Rounded-C 1958 nese hmatník z blackwoodu o radiusu 12 palců, osazený 22 pražci medium jumbo a ořechem ze syntetické kosti.

Elektronika sestává z dvojice humbuckerů Epiphone ProBucker-2 a ProBucker-3 vyrobené podle receptury starých PAF snímačů Gibson, používaných firmou v 50. letech, jenž jsou doplněny třípolohovým přepínačem Switchcraft, samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou z produkce CTS.

Hardware ve zlatém chromu tvoří pevná kobylka tune-o-matic ABR-1 LockTone a struny ukotvené skrz tělo jsou uchyceny ve vintage strojcích Epiphone Deluxe s plastovými "tulipánovými" rondely s převodem 18:1. Design dotváří kovová šípovitá destička s otvory pro struny, černý pickguard a kulatá plastová základna výstupního jacku. Pro pohodlnější hru v sedě je na spodní hraně korpusu nalepen plát s protiskluzovou úpravou.

Epiphone Joe Bonamassa 1958 ‘Amos’ Korina Flying V bude dostupný v limitované edici v transparentním laku Natural a společně s nástrojem je dodáváno i luxusní stylové pouzdro a certifikace. Replika by se měla na trhu představit pravděpodobně na přelomu prosince a ledna za cenu okolo 900 dolarů.

Tagy joe bonamassa epiphone Epiphone Joe Bonamassa 1958 ‘Amos’ Korina Flying V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY