Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 19.10.2016 - 00:01

Engl Ironbass E1055: basová hlava o výkonu 800 W

Německý Engl se nespecializuje pouze na kytarové zesilovače, komba a boxy, ale součástí jeho portfolia jsou i aparáty pro baskytaru, což dokazuje i zatím nejnovější přírůstek v nabídce společnosti, kterým je hybridní basová hlava Engl Ironbass E1055 disponující výkonem až 800 wattů a přepínatelným zkreslením.

Kompaktní aparát s kovovým šasi o rozměrech 33.5 x 14.2 x 21.7 cm a váhou pouhých 6 kg je vybaven elektronkovou preampovou sekcí osazenou dvojicí lamp 12AX7 a pulsním koncovým zesilovačem Class D schopným dodat výkon až 800 W do 4 Ohmů nebo 500 W při impedanci 8 Ohmů.

Hlavní panel nabízí dvojici nástrojových vstupů pro pasivní nebo aktivní basy, potenciometry Gain a Drive, pětipásmové korekce (Bass, Low-Mid, High-Mid, Treble, Presence) a ovladač celkové hlasitosti, jenž má stejně jako Gain kontrolku Clip signalizující přebuzení. Čtveřice bílých tlačítek slouží k aktivaci funkcí Mute, Drive a frekvenčních voicingů Bass Boost a Ultra Bright.

Zadní strana je vyhrazena dvěma kombinovaným reproduktorovým Speakon/jack výstupům s paralelním zapojením (2x8Ohm), jednomu jackovému stereo konektoru efektové smyčky s plynulým nastavením citlivosti, vstupu pro footswitch umožňujícím přepínat funkce Drive a Mute, ladičkovému výstupu a XLR Line Outu s odpojitelnou zemí, potenciometrem hlasitosti a volbou Pre/Post.

Hybridní basová hlava Engl Ironbass E1055 je určena hráčům, kteří se poohlížejí po profesionálním, lehce přenosném aparátu s velkým výkonem, ocení dynamický a muzikální sound lampového preampu a rádi kombinují čistý a zkreslený zvuk. Zesilovač je v současné době dostupný také v ČR a to za cenu 23 500 Kč.

Tagy Engl Ironball Engl Ironbass E1055 engl
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY