Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 19.10.2017 - 00:01

Kombo Engl Ironball a limitovaná edice aparátu E606W

Kytarové zesilovače a kabinety značky Engl si od osmdesátých let, kdy společnost vstoupila na trh, vybudovaly především mezi rockovými muzikanty značné renomé a firma se snaží vycházet fanouškům vstříc také různými speciálními edicemi. Do této kategorie patří i série malého lampového 20W zesilovače Ironball v limitované verzi E606W a oblíbený aparát nabídne Engl nově i ve standardní variantě komba.

Kovové šasi limitované série "trpasličího", ale dostatečně výkonného zesilovače Ironball E606W dostalo sněhobílý lak, stejný odstín má i hlavní panel a červené indikační diody byly nahrazeny modrými. Kromě toho firma nabízí i stejně barevně řešené kabinety a to vertikální 2x12 box E212VBW Pro a 1x12 model E112VBW Pro. Oba boxy jsou osazeny reproduktory Celestion Vintage 30, stejně jako kombo Ironball, které s hlavou sdílí identickou elektroniku i ovládání.

Zesilovač i kombo, které má z důvodu zachování kompaktnosti rozměrů umístěn hlavní panel na horní straně skříně, disponují dvoukanálovým preampem využívajícím lampy ECC83 a koncový stupeň s výkonem 20W je osazen dvojicí elektronek EL84.

Kanály Clean a Lead se samostatnými gainy mají společné čtyřpásmové korekce, reverb a navýšení zkreslení obstarává přepínač Gain Boost. Na zadní straně najdeme rotační spínač výkonové brzdy Power Soak s režimy 20, 5, 1 W a Off, hlavní repro-výstupy, send/return efektové smyčky, dvojici zdířek pro footswitche, Line Out s emulací reproduktoru a také sluchátkový výstup.

Speciální série zesilovače Engl Ironball E606W je vyráběna v limitované edici čítající 150 kusů, cena hlavy se na českém trhu pohybuje lehce nad hranicí 24 000 Kč, box E112VBW Pro pořídíte za cca 11 000 Kč a větší verze E212VBW Pro vyjde přibližně na 15 600 Kč. Cenu a termín distribuce komba výrobce zatím nezveřejnil.

Tagy Engl Ironball Engl Ironball E606W engl
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY