Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Engl Ironball Special Edition E606SE s IR impulsy boxů

Kompaktní lampový zesilovač Engl Ironball v tzv. „lunch-box“ formátu se dočkal prémiového provedení v podobě modelu Ironball Special Edition E606SE. Lampový dvoukanálový aparát je osazen digitální efektovou sekcí, attenuatorem výkonu, MIDI rozhraním a v neposlední řadě také osmi sloty pro IR vzorky kabinetů.

Čistý a zkreslený kanál se samostatnými ovladči gainu a společnými třípásmovými korekcemi doplňuje hlasitost a presence Lead kanálu a velkou výhodou je integrovaný boost přiřaditelný k oboum větvím. Osm páčkových přepínačů slouží k aktivaci kanálů, gain boostu, efektové smyčky, noise gatu, delaye, reverbu a Master Volume Boostu. Většina těchto funkcí je uložitelná pomocí switche Store navázaného na MIDI.

Zesilovač využívající trojici preampových elektronek 12AX7 a dvě koncové lampy EL84 poskytuje maximální výkon 20 W, jenž je pomocí Power Soaku volitelný v režimech 20/5/1W a Off. Společně s attenuatorem je zadní strana vyhrazena pro level potenciometry reverbu a delaye a parametr threshold nastavující pracovní průběh šumové brány.

Konektivita nabízí send/return ef. smyčky vybavené elektronkovým bufferem, dva repro výstupy s impedancemi 1x8-16/2x16 ohmů, zdířku footswitche přepínajícího kanály a gain boost, konektor MIDI In s phantomovým napájením, minijackový sluchátkový výstup s vlastní hlasitostí a symetrickou XLR linku s odepínatelným uzemněním.

K linkovému výstupu je přiřazen rotační spínač pro výběr některého z osmi presetů s IR vzorky boxů. Sloty 1 až 3 zabírají tovární impulsy kabinetů Engl E212B, E412VGB, E412XXL a dalších pět slotů je připraveno pro samply třetích stran, jejichž upload obstarává USB port. Česká cena kompaktního (34 x 14 x 22 cm) a flexibilního Englu Ironball Special Edition E606SE byla nastavena na cca 31200 Kč.

Tagy engl Engl Ironball Special Edition E606SE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY