Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Emulace Fender Collection II pro platformu AmpliTube

Italská softwarová společnost IK Multimedia oznámila, že v brzké době rozšíří nabídku emulací kytarových aparátů pro známou aplikaci AmpliTube. Nové přírůstky, patřící do balíčku Fender Collection II, zahrnují pětici komb ze série Custom 57 a to modely 57 Custom Champ, 57 Custom Deluxe, 57 Custom Twin, 57 Custom Pro a 57 Custom Bandmaster. Kromě této edice bude k výběru i raritní 53 Fender Bassman a 65 Fender Super Reverb ve verzi Blackface.

Série Fender 57 Custom, představená na letošním letním hudebním veletrhu v Nashvillu, vychází ze starých tweedových aparátů, které firma vyráběla v padesátých a šedesátých letech minulého století. K emulaci zvuku komb byla použita patentovaná technologie Dynamic Interaction Modeling, která je schopna do výsledného soundu jednotlivých aparátů otisknout vlastnosti a vzájemnou interakci reálných součástek, jimiž jsou tyto zesilovače osazeny, což velkou měrou přispívá k autentickému tónu a charakteru virtuálních modelů.

Samozřejmostí je různé řazení efektových smyček, paralelní režim a jednotka CabRoom umožňující pomocí dvou nástrojových a dvou ambientních mikrofonů detailní 3D nastavení snímaného zvuku, nechybí různé druhy místností s rozdílnou akustikou, několik typů reproduktorů, plynulé nastavení poměru použitých komponent atd.

Nová sada aparátů Fender Collection II bude pro majitele verzí AmpliTube 3 a 4 včetně varianty MAX k dispozici přes firemní Custom Shop za cca 120 Euro nebo jako součást nově zakoupeného AmpliTube 4 za celkovou cenu pod hranicí 230 Euro. Všechny emulace byly po dokončení oficiálně schváleny vývojovým týmem Fenderu.

Tagy Amplitube Fender Fender Collection II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY