Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

AmpliTube Slash Suite: bezplatný update od IKM

S produkty navrženými ve spolupráci s kytaristou Slashem se v poslední době takříkajíc roztrhl pytel, po několika podpisových modelech kytar představil Gibson luxusní verzi Les Paul „Brazilian Dream“, novou signaturu Ltd Ed Slash Firebird uvedl na trh také dceřiný Epiphone, modely aparátů zaštítěné Slashovým jménem nabízí Marshall a nové možnosti přináší i kooperace mezi tímto muzikantem a softwarovou společností IK Multimedia, která vydává bezplatný update AmpliTube Slash Suite rozšiřující kolekci AmpliTube Slash.

Nový balíček, připomínající nové album Living the Dream seskupení Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators, je postaven na dvojici virtuálních zesilovačů Marshall JCM Slash Edition Silver Jubilee a Marshall AFD100 s vylepšenou emulací využívající pokročilou DSP technologii IKM s podporou DSM (Dynamic Saturation Modeling) a VRM (Volumetric Response Modeling).

Tvorbu třinácti nových presetů, pokrývajících zvukovou paletu kytar na CD Living the Dream, si vzal na starost sám Slash, kromě hlav Marshall zde najdeme simulace dvou boxů 4x12 1960AV SL/1960BV SL (zkosený/rovný) a 6 pedálových efektů ze Slashova pedalboardu WahDist = Dunlop SW – 95, Secret Booster = CAE dist/boost, OctoBlue = MXR Blue Box, Gate = MXR Smart-Gate, X-Chorus = MXR Stereo Chorus a Delay vycházející ze známého dozvuku Boss DD-3.

Na pódiu používá Slash samozřejmě aparáty Marshall, ale při studiové práci vybočující z rámce kapelových projektů dává často přednost pohodlnějšímu digitálnímu řešení v podobě aplikace nebo plug-inů AmpliTube, které využil např. při natáčení tématu k video hře Angry Birds Space nebo pro hudební podkres každoroční hollywoodské akce Halloween Horror Nights pořádané společností Universal Studios.

Plug-in AmpliTube Slash je kompatibilní s 64-bitovými operačními systémy Mac a Windows (W7/8/10 formáty VST 2, VST 3, AAX, OS X 10.7 a vyšší formáty AU, VST 2, VST 3, AAX) a k dispozici jsou také varianty pro iPhone nebo iPad. Standalone aplikace AmpliTube Custom Shop přidává 4stopý rekorder, přehrávač, režim Speedtrainer a další funkce.

Tagy Amplitube Slash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY