Přejít k hlavnímu obsahu
Jakmile to prošlo přes moji rodinu, kteří jsou moji vrchní poradci, tak jsem věděla, že můžu pokračovat dál. | Foto: Pavla Hartmanová
Jakmile to prošlo přes moji rodinu, kteří jsou moji vrchní poradci, tak jsem věděla, že můžu pokračovat dál. | Foto: Pavla Hartmanová
Elly -

Elly: Některé věci se zdají těžší, než doopravdy jsou

Skládání hudby je pro mě proces, který trvá a musela jsem se naučit být hodně trpělivá a pečlivá. Hudbu jsem začala psát ve třetím ročníku na konzervatoři. Do té doby jsem obdivovala kohokoliv, kdo je schopný něco vytvořit a myslela jsem si, že já toho schopná nikdy nebudu. Potom jsem to začala pomalinku zkoušet. Seděla jsem hodiny u klavíru a snažila jsem se ze sebe něco dostat. Potom jsem si uvědomila, že ne každý to možná umí „na povel“ a rozhodla jsem se tomu dát volný průběh a o pár dní později to začalo.

Začala jsem si nahrávat do telefonu melodie, které mě napadaly a takhle jsem je nějakou dobu sbírala a čekala jsem která bude ta „top“. Takhle to popravdě dělám dodnes. Upřímně nejtěžší část byl pro mě bod, kdy jsem se rozhodovala, jestli to, co jsem napsala, mám nebo nemám někomu ukázat. Ale jakmile to prošlo přes moji rodinu, kteří jsou moji vrchní poradci, tak jsem věděla, že můžu pokračovat dál. Začala jsem se tvorbě vlastních song věnovat na plno, a tak jsem se po dlouhém procesu dostala až k písni Harder.

Song Harder vznikl vlastně už před dvěma lety, ale dodělat jsem se ho rozhodla až nedávno, když mi Karol Komenda, se kterým jsem vystupovala a doprovázel mě na kytaru, řekl že si myslí že to má velký potenciál a může to být super. Tak jsme se s klukama z Production lovers dali do práce a z výsledku mám ohromnou radost. Je to pro mě taková srdcovka a už od začátku jsem chtěla, aby se song i videoklip odlišoval od mých ostatních písní.

Když začala práce na videoklipu, byla jsem nadšená, protože to je první videoklip, kde jsem se zapojovala od začátku až do konce a moc mě to bavilo. Také to bylo poprvé, co jsem si prostředí, téma videoklipu, kostýmy, tanec a další věci navrhla sama a ten nápad se potom podařilo díky dalším talentovaným lidem geniálně z realizovat. Chtěla jsem, abych trošku vybočila ze své komfortní zóny a abych se trošku „odvázala“ oproti mým jiným videoklipům, což si myslím, že se povedlo a já jsem se cítila opravdu krásně.

Musím přiznat, že ne vždy jsem si byla sama sebou jistá, ale díky skvělému týmu lidí, které jsem tam měla, jsem z výsledku naprosto nadšená. Píseň Harder má pro mě speciální význam a je o tom, že některé věci se zdají těžší, než doopravdy jsou. A myslím, že vlastní význam si tam může najít každý podle svého, ať už se jedná o práci, osobní život nebo mezilidské vztahy. To mi na tom přijde krásné.

Tagy komunita Elly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Elly
Zpěvačka a skladatelka, vlastním jménem Eliška Tunková. Se svými autorskými songy se mně podařilo dostat do éteru největších českých rádií jako jsou Fajn Radio, Radiožurnál nebo Evropa 2, kde jsem několik týdnů po sobě vyhrávala Music Chart s písní Are You There. Na koncertech…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY