Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektronické bicí soupravy Alesis Surge a Command Mesh

Alesis posiluje svůj nabídkový katalog o dvojici elektronických bicích souprav Surge Mesh a Command Mesh se síťkovými blánami zaručujícími velmi přirozený pocit ze hry. Oba modely zahrnují 5 bubnů, 3 činely, pedály hi-hat a basového bubnu, modul, pochromovanou rampu, kabeláž, adapter a další příslušenství.

Shodné jsou i průměry a specifikace základních komponent tvořených desetopalcovým dvouzónovým snarem, dvojicí 8 palcových dvouzónových tomů, floor tomu s identickými parametry, 8 palcovým basovým bubnem s rychle nastavitelným pedálem a trojicí desetipalcových činelů ride, crash a hi-hat (plus pedál).

Set Alesis Surge Mesh doplňuje modul nabízející emulace 40 kitů, 60 tracků, 385 zvuků a Aux In umožňuje zapojení externího audio zdroje (MP3, telefon atd.), samozřejmostí je nahrávací jednotka, USB port, MIDI rozhraní a další funkce.

Sada Command Mesh využívá luxusnější variantu modulu s bankami pro 70 kitů (50 továrních, 20 uživatelských), více než 600 velmi kvalitních zvukových vzorků, USB-MIDI pro triggering připojených plug-inů, přes USB lze také např. z flash karty uploadovat vlastní samply ve formátu WAV, nahrávací jednotka zvládne v základu 5 tracků plus 99 dalších stop při použití USB úložiště apod.

Elektronické bicí soupravy Alesis Surge a Command Mesh jsou dobrou volbou pro domácí cvičení, nahrávání v malých studiích nebo hraní v prostorách, kde je problémové zvučení klasické soupravy. Novinky dorazí do evropských obchodů zřejmě v březnu, ceny pro americký trh byly nastaveny okolo 500 dolarů za model Surge a cca 700 dolarů v případě modelu Command.

Tagy Alesis Alesis Surge Alesis Command Mesh

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY