Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.01.2022 - 00:01

Elektroakustické bezpražcové basy Godin A4 a A5 Ultra Fretless A/E

Firma Godin výrobu elektroakustických hybridních nástrojů vždy uměla, o čemž svědčí úspěch kytar ze série Multiac nebo baskytar řady A, které nyní dostávají nástupce v podobě bezpražcových verzí A4 Ultra Fretless A/E a A5 Ultra Fretless A/E. Obě semi-akustické novinky prošly inovací, pro stavbu byly použity špičkové materiály a integrován je také osvědčený duální snímací systém navyšující zvukové možnosti těchto profesionálních modelů.

Korpus opatřený dvojicí rezonančních komor je vyroben z kanadské lípy, těžené v oblastech Laurentské vysočiny, pro horní ozvučnici byl vybrán masivní smrk, a krk z tvrdého javoru, šroubovaný přes ergonomicky tvarovaný spoj, nese hmatník o radiusu 12 palců ze směsi Richlite, jejíž zvukové i vizuální vlastnosti jsou blízké klasickému ebenu. Orientaci levé ruky usnadňují značky zasazené do hmatníkové hrany.

Nultý pražec Graphtech má v případě čtyřstrunné varianty šířku 38.1 mm, zatímco „pětka“ disponuje ořechem širokým 46.4 mm a hmatníkem s plošším radiusem 16 palců. Nástroje nabízejí identickou menzuru dlouhou 34 palců, ebenovou kobylku a podlouhlou opěrku palce. Na černě lakované hlavici ve stylu Telecasteru či historicky první série Fenderu Precision z roku 1951 najdeme srážeče strun a ladicí strojky s převodovým poměrem 20:1.

Přenos zvuku zajišťuje dvoucestný systém, sestávající z magnetického nízkoprofilového snímače Lace Senzor, jehož ovladače hlasitosti a tónové clony jsou zasazeny do horní lubu těla, a piezo snímačů LR Baggs uložených v kobylkových kamenech. K sedlovým senzorům je přiřazena aktivní elektronika s Fat switchem (voicing s objemnějšími basy a středy), třípásmovým ekvalizerem, hlasitostí a saturační funkcí dodávající výslednému tónu více vřelosti.

Hráč si tak může vybrat či plynule mixovat moderní dynamický sound singlu Lace Senzor a signál z kobylkových snímačů LR Baggs, které poskytují autentický zvuk akustického kontrabasu. Flexibilitu navíc přináší dvojice výstupních konektorů s možností volit obě cesty samostatně, nebo ve společném paralelním modu. Šachta baterie napájející aktivní preamp je usazena do zadní strany těla.

Elektroakustické bezpražcové basy Godin A4 a A5 Ultra Fretless A/E jsou dostupné v polomatné přírodní úpravě Semi Gloss Natural, výrobu zajišťuje kanadská továrna, kde nástroje osadili strunami D'Addario Chromes .045/.100 nebo ECB81-5 Long Scale. Oficiální ceny by se měly v přepočtu pohybovat okolo 53000 Kč za model A4, pětistrunné provedení A5 vyjde na cca 55000 Kč. Součástí dodávky je luxusní polstrovaný gig bag s trojicí kapes.

Tagy Godin Godin A4 Ultra Fretless Godin A5 Ultra Fretless

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY